Salon samochodowy w Genewie tuż tuż… Impreza odbędzie się w dniach od 1 do 13 marca.

Reklama

Właśnie tam Mitsubishi po raz pierwszy zaprezentuje koncepcyjny model Mitsubishi Concept Global Small, który z założenia ma być kompaktowy, niedrogi i paliwooszczędny.

Concept Global Small to nieduży, koncepcyjny samochód osobowy, który ma wejść do produkcji w nowej, trzeciej już fabryce firmy MMC w Tajlandii w marcu 2012 roku.

Zdaniem inżynierów nowe autko ma zaoferować świetną zwrotność oraz łatwość obsługi i prowadzenia. Zgrabna bryła zamyka w sobie wnętrze, które pomieści pięć dorosłych osób.

Twórcy cieszą się, że Concept Global Small może pochwalić się najniższym w swojej klasie zużyciem paliwa oraz poziomem emisji CO2 o wartości 90g. A wszystko to dzięki zastosowaniu takich rozwiązań jak: system wyłączania silnika podczas postoju, silnik o pojemności od 1 do 1,2 litra oraz system odzyskiwania energii kinetycznej podczas hamowania.

Inne

Do wyniku przyczynił się też proces gruntownego zmniejszenia masy pojazdu, który objął nawet jego najbardziej złożone elementy i podzespoły. Swoją cegiełkę w walce o cenne krople paliwa dokłada też ograniczenie oporów w silniku, przekładni CVT nowej generacji, układzie hamulcowym i oponach. Oczywiście sylwetka nadwozia także w znacznym stopniu obniża opory aerodynamiczne.Z pierwszych informacji Mitsubishi wiadomo, że "global small" ma być pozycjonowany jako najtańszy produkt w gamie modelowej producenta, a firma planuje jego eksport na rynki zewnętrzne. Będzie to pojazd globalny skierowany do odbiorców krajów rozwijających się, gdzie przewiduje się wzrost zapotrzebowania na samochody, oraz krajów rozwiniętych, gdzie coraz modniejsza staje się przesiadka do mniejszych, bardziej oszczędnych i ekologicznych pojazdów.

Inne

"Do Europy nowość Mitsubishi dotrze w listopadzie 2012 roku. Polscy kierowcy będą mogli kupić auto wiosną 2013 roku." - powiedziała dziennikowi.pl Kinga Lisowska z MMC Car Poland. Czy tak w przyszłości będzie wyglądał następca colta? Czas pokaże...

Inne

Poza tym Japończycy pokażą 12 pojazdów (6 podczas dni otwartych), włączając w to modele już dostępne na rynku europejskim oraz całkowicie elektryczny pojazd i-MiEV, którego 2500 sztuk zostało wysłanych do Europy w październiku ubiegłego roku, kiedy rozpoczęto produkcję wersji przeznaczonej na rynki Starego Kontynentu.