Japoński elektrowóz to prezent dla miasta od Fortum Power and Heat Polska.

Reklama
Inne

Fortum jest pierwszą firmą, która w Polsce zdecydowała się na zakup aut Mitsubishi i-MIEV: jeden z nich będzie służył wrocławskiej Straży Miejskiej a drugi zostanie przekazany w darze władzom miasta Częstochowa, gdzie pomoże w realizacji zadań Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Inne

Kolejne dwa Mitsubishi i-MIEV będą wykorzystywane przez Fortum w obu miastach między innymi przy organizacji akcji mających na celu działania proekologiczne czy edukacyjne - zwiększające wiedzę na temat efektywnego gospodarowania energią. Moment przekazania pierwszych aut Fortum oznacza de facto oficjalne rozpoczęcie sprzedaży Mitsubishi i-MIEV w Polsce.Inne

"Wspieramy przedsięwzięcia, których celem jest wdrażanie czystych technologii oraz redukcja emisji dwutlenku węgla. Wrocław to idealny partner do takich działań, bo władze miasta konsekwentnie realizują politykę prośrodowiskową" - tłumaczy Per Langer, wiceprezydent grupy Fortum.

Miasto obecnie jest w trakcie realizacji programu "Wrocław dla Klimatu", którego celem jest przeobrażenie Wrocławia w najbardziej ekologiczne miasto w tej części Europy. "Czuję dużą satysfakcję widząc właśnie na naszych ulicach ultranowoczesny samochód, który nie emituje spalin. Kibicuję takim rozwiązaniom, dzięki którym Wrocław staje się coraz bardziej zaawansowany ekologicznie." - dodaje Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Inne

Pierwszy Mitsubishi i-MiEV został przekazany władzom Wrocławia wraz terminalem do ładowania pojazdów elektrycznych.Inne

"Mitsubishi i-MiEV to idealny pojazd na użytek miejski. Jest cichy, zwrotny - a co najważniejsze, jego eksploatacja nie szkodzi środowisku" - podkreśla Arkadiusz Tomala z Mitsubishi Motors Poland. "Jesteśmy szczególnie dumni z faktu, że obecnie jako jedyna firma w Polsce i na świecie mamy w ofercie seryjnie produkowane auto elektryczne. To samochody przyszłości i cieszę się, że to właśnie Fortum jako pierwsze dostrzegło ich ogromny potencjał" - podsumowuje.

Inne
Reklama