Planowana nowa inwestycja działającej od kilku lat w Gorzowie spółki będzie polegać na rozbudowie przedsiębiorstwa poprzez zakup dwóch ciągów produkcyjnych oraz linii lakierniczej do produkcji desek rozdzielczych i paneli drzwiowych do nowych samochodów marki Mercedes klasy S i Volvo.

Reklama

Jak powiedział szef Faurecii Gorzów Artur Zieleń, po raz pierwszy w Gorzowie będą produkowane części do Mercedesa klasy S. "Ściągamy do Gorzowa Mercedesa, co oznacza, że marka Faurecii Gorzów też będzie bardziej rozpoznawalna" - zaznaczył.

Do rozpoczęcia produkcji niezbędna jest rozbudowa hali produkcyjnej, dobudowa wiaty logistycznej, magazynów surowców do produkcji, pomieszczeń warsztatowych i biurowych.

Prace budowlane mają ruszyć w styczniu.

Wydatki planowane na inwestycję to ok. 40 mln zł do końca 2013 roku.

Inne / Daimler AG, press department

W bieżącym roku K-SSSE wydała 12 zezwoleń; inwestorzy zadeklarowali łącznie 539,5 mln zł wydatków na inwestycje przy stworzeniu 2694 nowych miejsc pracy. Z 12. zezwoleń siedem dotyczy nowych inwestycji, pięć - rozbudowy firm działających już w Strefie. Cztery projekty zostaną zrealizowane w Kostrzynie nad Odrą, trzy w Gorzowie Wlkp., po jednym w Słubicach, Poznaniu, Karlinie, Swarzędzu i Stęszewie.