Pierwsze samochody Chevrolet Volt, przeznaczone do sprzedaży detalicznej, opuściły fabrykę w Detroit-Hamtramck. Kierowcy w Kalifornii, Teksasie, Waszyngtonie i Nowym Jorku otrzymają pierwsze na świecie i jedyne samochody elektryczne o rozszerzonym zasięgu prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku dni.

Reklama

To pierwsze ze spodziewanych 160 samochodów, które zostaną wysłane w najbliższym czasie.

Inne / GM

"To historyczny dzień dla Chevroleta" - powiedział Tony DiSalle, dyrektor marketingu Volta. "Z pomocą volta przeobraziliśmy transport samochodowy i już wkrótce pierwsi klienci będą mogli przemieszczać się bez paliwa lub z jego wykorzystaniem wydłużyć podróż, kiedykolwiek i gdziekolwiek zechcą."

Sercem Volta jest elektryczny układ napędowy Voltec, łączący jazdę z napędem elektrycznym (pochodzącym wyłącznie z akumulatora), oraz wydajny, napędzany paliwem silnik, zapewniający możliwość przejechania ponad 560 km bez konieczności ładowania akumulatora lub napełnienia małego zbiornika paliwa. Volt jest jedynym amerykańskim samochodem elektrycznym produkowanym na skalę masową.

Inne / GM

W tym roku Chevrolet wysłał już 15 przedprodukcyjnych samochodów Volt do fanów technologii i osób promujących samochody elektryczne. Byli oni pierwszymi nabywcami Volta, którzy wypróbowali go w codziennym użytkowaniu w warunkach rzeczywistych podczas 90-dniowego programu oceny samochodu i ładowania.

Niedawno amerykańskie magazyny: MotorTrend, Automobile oraz Green Car Journal wybrały Volta Samochodem Roku.