Pierwsze samochody Chevrolet Volt, przeznaczone do sprzedaży detalicznej, opuściły fabrykę w Detroit-Hamtramck. Kierowcy w Kalifornii, Teksasie, Waszyngtonie i Nowym Jorku otrzymają pierwsze na świecie i jedyne samochody elektryczne o rozszerzonym zasięgu prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku dni.

To pierwsze ze spodziewanych 160 samochodów, które zostaną wysłane w najbliższym czasie.

"To historyczny dzień dla Chevroleta" - powiedział Tony DiSalle, dyrektor marketingu Volta. "Z pomocą volta przeobraziliśmy transport samochodowy i już wkrótce pierwsi klienci będą mogli przemieszczać się bez paliwa lub z jego wykorzystaniem wydłużyć podróż, kiedykolwiek i gdziekolwiek zechcą."

Sercem Volta jest elektryczny układ napędowy Voltec, łączący jazdę z napędem elektrycznym (pochodzącym wyłącznie z akumulatora), oraz wydajny, napędzany paliwem silnik, zapewniający możliwość przejechania ponad 560 km bez konieczności ładowania akumulatora lub napełnienia małego zbiornika paliwa. Volt jest jedynym amerykańskim samochodem elektrycznym produkowanym na skalę masową.

W tym roku Chevrolet wysłał już 15 przedprodukcyjnych samochodów Volt do fanów technologii i osób promujących samochody elektryczne. Byli oni pierwszymi nabywcami Volta, którzy wypróbowali go w codziennym użytkowaniu w warunkach rzeczywistych podczas 90-dniowego programu oceny samochodu i ładowania. 

Niedawno amerykańskie magazyny: MotorTrend, Automobile oraz Green Car Journal wybrały Volta Samochodem Roku.