Hyundai z szarej myszki stał się drapieżnikiem, który bez litości odbiera kierowców gigantom świata motoryzacji. Oto podczas targów motoryzacyjnych w Detroit koreański producent oficjalnie przedstawił światu model Vloster, reprezentujący segment kompaktowych coupe.

ReklamaInne / Paul Sancya

Co w nim tak szczególnego? Poza niezwykłym stylem najważniejszy smaczek to rozmieszczone w nietypowej konfiguracji (2+1) boczne drzwi samochodu, dalej jest panoramiczne okno dachowe a całość ułożona nowoczesny styl sportowego coupe, które ma być tak poręczne jak hatchback mijany codziennie na ulicy - przynajmniej tak obiecuje producent.

InneVeloster zostanie wyposażony w silnik 1.6 GDI z sześciobiegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów. Inżynierowie zapewniają, że dzięki tym rozwiązaniom samochód zaoferuje radość z dynamicznej i jednocześnie ekonomicznej jazdy.

Inne

"Nowy Veloster jest odpowiedzią na kompromis, jakiego wymaga tradycyjne coupe, zmuszające do rezygnacji z komfortu i wygody na rzecz wyróżniającego stylu" - powiedział Allan Rushforth, wiceprezes Hyundai Motor Europe. "Natomiast ten ekscytujący samochód oferuje otwartym na nowości klientom elegancki i charakterystyczny design w nowatorskiej formie trzydrzwiowego coupe, która zapewnia zarówno funkcjonalność, jak i przyjemności z jazdy. Veloster to kolejny model Hyundaia, odzwierciedlający ugruntowane i rozpoznawalne na świecie cechy marki: jakość, bezpieczeństwo i wydajność" - dodał.

Inne

Veloster pojawi się w Europie (i w Polsce) w połowie roku i objęty zostanie programem gwarancyjnym 5-Year Triple Care oferującym 5 lat gwarancji bez limitu kilometrów, 5 lat opieki technicznej pojazdu i 5 lat assistance.

Inne