Stało się! Firma Pol Mot Warfama SA, notowany na warszawskiej giełdzie dystrybutor maszyn rolniczych, zawarł z chińską spółką Hebei Zhongxing Automomobile umowę importersko-dystrybucyjną dotyczącą samochodu Grand Tiger. Dzięki temu spółka z Dobrego Miasta została wyłącznym importerem, monterem, dystrybutorem i serwisantem produkowanego wspólnie samochodu typu pickup na terenie Polski z prawem udzielania sublicencji. Strony ustaliły także, że umowa może zostać rozszerzona na pozostałe kraje Unii Europejskiej. Wartość tego kontraktu to 60 mln zł. Umowa została zawarta na trzy lata.

Reklama

Pol Mot Warfama będzie sprzedawała montowane w lubelskim oddziale spółki pickupy począwszy od 1 stycznia 2011.

"Podpisanie tej umowy stało się możliwe m.in. dzięki zakupieniu przez spółkę części zakładów dawnej Fabryki Samochodów Ciężarowych w Lublinie" - powiedział Karol Zarajczyk, wiceprezes dyrektor ds. ekonomiczno finansowych Pol Mot Warfama SA. "Dało nam to większe możliwości działania oraz przyspieszyło dalsze procesy decyzyjne. Dzięki podpisaniu umowy będziemy w stanie dostarczyć polskim rolnikom bardzo uniwersalny samochód, który w żaden sposób nie odbiega od standardów europejskich, w naprawdę dobrej cenie."Grand Tiger będzie wyposażony w 170 konny silnik diesela D4CB o pojemności 2,5 l oraz skrzynię biegów koreańskiej produkcji. Pickup ma podwójną, pięcioosobową kabinę, przestrzeń ładunkową i napęd na cztery koła, a jego ładowność wynosi od 625 do 1025 kilogramów. Masa całkowita pojazdu to 2485 kg. Spalanie w cyklu miejskim wyniesie 11,5 litra. Natomiast średnie zużycie paliwa to 8,8 litra. Na wyposażeniu Grand Tiger znajdzie się klimatyzacja, dwie poduszki powietrzne, centralny zamek, ABS, elektrycznie otwierane szyby, aluminiowe felgi i lakier metalik.

Świadectwo homologacji na samochód Grand Tiger Pol-Mot Warfama otrzymała 11 marca 2009 roku. Jak twierdzą przedstawiciele spółki jest to sukces inżynierów z Warfamy, którzy w ciągu niecałych 9 miesięcy dokonali wszystkich niezbędnych zmian, doprowadzając do zgodności samochodu z dyrektywami Unii Europejskiej. Podkreślają również, że inżynierom z lubelskiego oddziału spółki, jako pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych w Europie, udało się uzyskać homologację na samochód pochodzący z Chin.

Inne / Wojciech PacewiczUzyskana homologacja jest uznawana we wszystkich krajach świata, wystarczy złożyć odpowiednią dokumentację w języku kraju, na który chce się uzyskać homologację i jest ona przyznawana automatycznie na podstawie przedłożonych dokumentów, bez konieczności weryfikacji przeprowadzonych badań.

Dodatkowo w celu poprawy zarówno bezpieczeństwa jazdy jak i komfortu użytkownika samochód do chwili obecnej był stale modyfikowany i wzbogacany o nowe elementy. Pick-up z Warfamy spełnia wszystkie przepisy przewidziane dla samochodów ciężarowych i w związku z tym nie jest obciążony podatkiem akcyzowym, a firmy mogą dokonać pełnego odliczenia podatku VAT.

Inne / Wojciech Pacewicz

POL-MOT Warfama SA po raz pierwszy zaprezentowała Grand Tigera w trakcie Międzynarodowych Targów Wystawienniczych AGROTECH w Kielcach w 2009 r. oraz podczas targów AGROSHOW w Bednarach w 2010r.

Grand Tiger to samochód przeznaczony m.in. dla rolnictwa, sadownictwa, przedsiębiorstw komunalnych oraz wszelkiego rodzaju firm usługowych. Auto bardzo dobrze sprawdza się zarówno w trudnych warunkach polowych jak i warunkach miejskich, jako samochód do przewozu większych ładunków o nietypowych gabarytach.

Reklama

Cena? Nieoficjalnie mówi się, że przy obecnym kursie dolara samochód ma kosztować 60-65 tys. zł.

Inne / Wojciech Pacewicz