Głównym jej zadaniem będzie obsługa programu WRC Academy. M-Sport będzie obsługiwał do 24 samochodów Ford Fiesta R2 w nowopowstałej WRC Academy ze swojej bazy w Polsce.

WRC Academy jest całkowicie nowa seria w Mistrzostwach Świata oparta na współpracy FIA i promotora Mistrzostw, North One Sport. Zbudowana na fundamentach popularnego FIA Junior World Rally Championship (J-WRC), Akademia zapewni młodym zawodnikom niespotykana dotychczas możliwość rozwoju kariery w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata, w przystępnej cenie.

Centralne położenie Krakowa w Europie i dynamicznie rozwijająca się infrastruktura drogowa, umożliwia firmie M-Sport szybszy i łatwiejszy kontakt ze swoimi partnerami w Europie.

Nowa filia M-Sport w Polsce będzie prowadzona przez pracującego od ponad sześciu lat w M-Sport - Macieja Wodę, który już rozpoczął proces rekrutacji.

"To bardzo ekscytujący projekt. Położenie Krakowa w sercu Europy pozwoli nam na rozwój działalności zarówno z dotychczasowymi klientami firmy, jak również da nam możliwość dalszej ekspansji w przyszłości. Akademia WRC jest doskonałym programem, aby w pełni wykorzystać potencjał położenia Krakowa w centralnej części Europy, a wraz z zespołem prowadzonym przez Macieja Wodę jesteśmy gotowi na nowe wyzwania." - powiedział Malcolm Wilson, Kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego, prezes M-Sport.