Mitsubishi wyprodukowało 5000 sztuk modelu i-MiEV. Pięciotysięczny japoński elektrowóz zjechał z taśmy produkcyjnej 23 listopada 2010 roku w zakładach Mizushima. Liczba nie obejmuje produkcji aut elektrycznych dla PSA Peugeot Citroën.

Reklama

Mitsubishi to pierwsza na świecie firma, która opracowała samochód elektryczny i uruchomiła jego seryjną produkcję (w czerwcu 2009 roku). Miesiąc później i-MiEV pojawił się w sprzedaży na terenie Japonii, a do października 2010 roku sprzedano 3000 tych samochodów klientom indywidualnym i flotowym w całej Japonii.

Inne

W październiku 2010 roku MMC uruchomiło produkcję europejskiej wersji samochodu i-MiEV z kierownicą po lewej stronie i systematycznie kontynuuje wprowadzanie tego modelu na rynki całego świata.

W roku fiskalnym 2011, celem zwiększenia produkcji po wprowadzeniu wersji modelu i-MiEV przeznaczonej na rynek Ameryki Północnej, Mitsubishi planuje przeniesienie jego montażu z linii samochodów użytkowych na linię montażu minisamochodów, takich jak eK Wagon oraz "i" z klasycznym napędem.

W polskiej ofercie ten model pojawił się w połowie października i do dziś sprzedano już 27 takich pojazdów. Pierwsze samochody zostaną odebrane przez klientów na początku przyszłego roku. Mitsubishi i-MiEV w Polsce kosztuje 160 tys. zł.

Inne