Komitet Polskiej Nagrody Jakości w 2007 roku ustanowił konkurs "Znakomity Przywódca". Jest to konkurs, który ma za zadanie promować "Znakomitych Polskich Menadżerów - Przywódców", którzy swoją pracą przyczyniają się do ciągłego doskonalenia zarządzania organizacją, którą kierują. W konkursie z założenia nie ma być Laureatów, a tylko Finaliści, ponieważ może być wielu równorzędnych Znakomitych Przywódców. Ostatecznym wyróżnieniem w konkursie jest dyplom finalisty i statuetka.

11 listopada, w Święto Niepodległości na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczania nagród i wyróżnień XVI Edycji Polskiej Nagrody Jakości. Zdzisław Arlet, członek zarządu Fiat Auto Poland, dyrektor tyskiego zakładu został wyróżniony tytułem "Znakomity Przywódca", otrzymując z rąk wicepremiera rządu RP, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka i Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej Andrzeja Arendarskiego ten prestiżowy tytuł.

Praktycznie całe swoje życie zawodowe inż. Zdzisław Arlet związał z przemysłem samochodowym w Bielsku-Białej i Tychach, gdzie od 1999 roku zarządza największym europejskim zakładem pod względem ilości produkowanych samochodów. Będąc pasjonatem problematyki związanej z procesami opartymi o zarządzanie poprzez jakość, wspólnie ze współpracownikami, na przestrzeni minionej dekady, krok po kroku wdrożyli różne metody zarządzania produkcją w tyskim zakładzie - ISO, TPM, TQM, WCM.

"Pod pojęciem słowa jakość nie kryje się tylko jakość produktu finalnego naszej fabryki, którym jest samochód, ale również jakość poszczególnych procesów, na etapie których powstaje samochód i nie ważne czy to jest obszar bezpośredniej produkcji, księgowości czy administracji. Kluczowe znaczenie ma także ciągłe doskonalenie naszej pracy, w myśl zasady, że jutro będę pracował lepiej niż pracuję dzisiaj. Polityka naszego zakładu mówi o orientacji na klienta finalnego, pracowników, partnerów biznesowych, akcjonariuszy i społeczeństwo, poprzez spełnienie ich oczekiwań. Ta zasada jest od wielu lat naszym priorytetem" - powiedział Zdzisław Arlet, który już miał zaszczyt odebrać dla Fabryki w roku 2004 - Polską Nagrodę Jakości, a w roku 2007 - Indywidualną Nagrodę Jakości im. Prof. Edwarda Kindlarskiego.

Dzisiaj Fiat Auto Poland zatrudniając ok. 6500 pracowników, produkując trzy modele nowoczesnych samochodów (Fiat Panda , Fiat 500, Ford KA) - prowadzi proces inwestycyjny związany z uruchomieniem na wiosnę 2011 roku kolejnego modelu - nowej Lancii Ypsilon. Co 33 sekund z linii produkcyjnych zjeżdża nowy samochód, a samochody Fiat Panda i Fiat 500 zostały uhonorowane tytułami Car of The Year.