Chevrolet Spark zdobył I miejsce w kategorii "samochody segmentu A" w 6. edycji programu Laur Konsumenta 2010.

Reklama

Laur Konsumenta to prowadzony od 5 lat największy i najbardziej popularny program konsumencki w Polsce. To wyróżnienie przyznawane jest przez samych klientów, którzy wybierają najlepsze marki i ich produkty m.in. za pomocą badań ankietowych oraz głosowania czytelników dziennika "Rzeczpospolita".

Inne

To kolejne wyróżnienie jakie zgarnął Chevrolet Spark. Miejski wózek tej marki został również doceniony przez studentów, którzy przyznali mu nagrodę Studenckiego Produktu Roku. W X edycji głosowania na łamach gazety "Dlaczego?" oraz portalu internetowego www.dlaczego.com.pl wzięło udział w sumie 60 tys. studentów z Polski.

Najbardziej ekonomiczny silnik benzynowy? - czytaj dalej>>>Inne

Spark zwyciężył także w VII Superteście Ekonomii, organizowanym przez Auto Klub Dziennikarzy Polskich. Na trasie około 330 km z Warszawy do Poznania Spark spalił średnio 5,16 l/100 km, co dało mu 1. miejsce w klasyfikacji samochodów benzynowych.

Inne

Ile kosztuje? - czytaj dalej>>>Chevrolet Spark pojawił się w polskich salonach w kwietniu 2010 roku od tej pory producent sprzedał ponad pół tysiąca sztuk (cena od 29 990 zł). Auto jest wyposażone standardowo w sześć poduszek powietrznych. Samochód otrzymał cztery gwiazdki w wynikach testów bezpieczeństwa Euro NCAP.

Inne

Sparka może napędzać jeden z dwóch silników benzynowych o pojemności skokowej 1,0 i 1,2 litra. Obie jednostki są montowane z pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Wg danych producenta Spark zużywa 5,1 litra paliwa na 100 km i emituje 119 g/km CO2.

Inne
Reklama