Chevrolet cruze 2011 otrzymał najwyższą możliwą ocenę "dobrą" w testach zderzeniowych czołowych, bocznych, tylnych i dachowania, przeprowadzonych przez amerykański Insurance Institute for Highway Safety (Instytut Ubezpieczeniowy Bezpieczeństwa Drogowego), który przyznał cruze’owi tytuł Top Safety Pick 2011.

Reklama

"Nowy cruze został od początku tak skonstruowany, aby spełniał najwyższe standardy bezpieczeństwa" - powiedział prezes IIHS Adrian Lund. "Tytuł Top Safety Pick oznacza, że nabywcy cruzów będą wiedzieć, iż kupują samochód posiadający najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, chroniące w większości zwykle zdarzających się wypadków."

Jak zapewniają inżynierowie wprowadzony do sprzedaży na amerykańskim rynku, cruze oferuje w standardzie więcej elementów bezpieczeństwa niż jakikolwiek inny samochód w tej klasie.

"Przyznana przez IIHS nagroda Top Safety Pick potwierdza dotychczasowe bardzo dobre globalne wyniki cruze'a w zakresie bezpieczeństwa" - powiedział Chris Perry, wiceprezes Chevroleta ds. marketingu. "Cruze daje taki poziom komfortu, jakości i bezpieczeństwa, jakiego klienci spodziewają się w większych samochodach z wyższych segmentów."

Wcześniej ten dostępny na całym świecie kompaktowy sedan otrzymał maksymalne pięć gwiazdek w europejskich testach bezpieczeństwa Euro NCAP, uzyskując najwyższy dotychczasowy wynik w testach zderzeń czołowych i bocznych w historii tej organizacji (niżej znajdziecie filmy z testów). Chevrolet cruze w testach Euro NCAP zdobył 79 na 100 możliwych do uzyskania punktów, co czyni z niego jeden z najbezpieczniejszych modeli w klasie samochodów osobowych.

http://www.youtube.com/watch?v=dlVwDdavJWs

http://www.youtube.com/watch?v=r-o8wYnpjoA