Listę 2000 najlepszych przedsiębiorstw w polskiej gospodarce w roku 2009 opublikowała "Rzeczpospolita". Liście 2000 przedsiębiorstw towarzyszył wybór Dobrych Firm, tzn. rozwijających się nie tylko dynamicznie, ale i efektywnie. Takich, które mogą się pochwalić znakomitymi wynikami nie na przestrzeni ostatniego roku, ale przynajmniej kilku kolejnych analizowanych lat i takich, które odniosły sukces w bardzo trudnym czasie.

Reklama

Statuetki Dobrej Firmy otrzymało 20 firm reprezentujących najróżniejsze branże. Wśród laureatów jest Fiat Auto Poland, trzeci na Liście 2000 największych przedsiębiorstw w Polsce. Wraz z cennym tytułem Dobra Firma - Fiat Auto Poland został wyróżniony przez jury tytułem Najszybciej Rozwijająca się Firma.

W 2009 roku Fiat Auto Poland wypracował 19,5 mld zł obrotu, a wartość eksportu wyniosła 14,9 mld złotych, co pozwoliło zająć pozycję lidera w rankingach największych eksporterów.

Inne

Oto najbardziej niezawodne auta - czytaj dalej>>>Przypominamy, że produkowane w tyskim zakładzie Fiat Auto Poland Fiaty: Panda i 500 okazują się najbardziej niezawodnymi samochodami w swoim segmencie - przynajmniej tak wynika z najnowszych raportów niemieckich organizacji GTÜ i ADAC.

Obecnie w tyskim zakładzie Fiat Auto Poland i u kooperantów trwają intensywne przygotowania do uruchomienia w roku przyszłym kolejnego nowego modelu samochodu, nowej Lancii Ypsilon. Wartość tej nowej inwestycji to 1,4 mld złotych.

Grupa Fiata w Polsce to największy inwestor w branży motoryzacyjnej w naszym kraju.

AP / Frank Augstein