Ciągle największą popularnością wśród polskich kierowców cieszą się dwie przedstawicielki Skody: kolejno Octavia i Fabia. Jak wynika z raportu instytutu Samar, tegoroczna sprzedaż Octavii wykazuje lekki, niespełna 2-procentowy spadek; wynik Fabii jest o prawie 19 proc. mniejszy.

Reklama

Trzecie miejsce zajmuje Opel Astra z dynamicznie rosnącą popularnością: w ujęciu miesięcznym o przeszło 103 proc., w ujęciu sumarycznym ponad 95 proc.

Tuż za pudłem wyhamował Ford Focus. Sprzedaż skumulowana modelu jest w 2010 roku o niemal 13 proc. większa niż w 2009 r. Warto podkreślić wynik z sierpnia: 920 sprzedanych aut to trzeci rezultat miesiąca - ledwie o 5 sztuk mniejszy od wyniku zdobytego przez Fabię, a znacznie większy niż Astry (o 258 sztuk).

Szósty jest fiat punto, siódmy VW golf. Ósmą lokatę zachował Nissan Qashqai, który znalazł od początku roku o ponad 85 proc. więcej chętnych niż rok wcześniej, ale sierpień nie był miesiącem dobrej sprzedaży modelu.

Co ważne Polacy odważnie sięgają po nowości… Najwyżej sklasyfikowaną nowinką w podsumowaniu tegorocznej sprzedaży po ośmiu miesiącach roku jest Kia Venga (19-ta lokata). Zaś w sierpniowej tabeli bestsellerów debiutują Dacia Duster i Mitsubishi ASX - oba modele znalazły dokładnie po 297 chętnych.