Od 2 do 10 listopada 2010 roku amerykański oddział Mitsubishi przeprowadzi pierwsze na świecie jazdy testowe prawdziwym samochodem kierowanym online za pośrednictwem komputera i przy użyciu interaktywnego systemu zdalnego sterowania.

Reklama

System ten zainstalowano w najmłodszym dziecku konstruktorów firmy Mitsubishi, czyli w całkowicie nowym modelu ASX (w USA sprzedawanym pod nazwą Outlander Sport).

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, którzy ukończyli 18 lat i posiadają ważne prawo jazdy, mogą się zarejestrować, by mieć szansę wskoczenia za wirtualną kierownicę i przejechania się nowym Mitsubishi ASX.

Korzystając z połączenia zdalnie działającego oprogramowania z elementami znajdującymi się w samochodzie - przy użyciu interfejsu - uczestnicy programu jazd testowych będą mogli zabrać zupełnie realnego ASX na wirtualną przejażdżkę po zamkniętym torze, siedząc przed monitorem własnego komputera.

"Widzimy w tym projekcie oznakę zacierającej się różnicy między rzeczywistością wirtualną i fizyczną" - zauważa William Gelner, dyrektor kreatywny w agencji 180 LA, która współpracowała z Mitsubishi przy tym projekcie. "Najlepszym przykładem rozwoju technologii jest możliwość odwzorowania nawet tak naturalnego doświadczenia, jakim jest jazda próbna samochodem. Kierowcy będą czuli się, jakby rzeczywiście siedzieli za kierownicą, ich kontrola nad pojazdem będzie niemal całkowita. Uczestnicy jazd próbnych będą mogli w ich czasie poznać wiele wyjątkowych cech Mitsubishi ASX, a także zabawić się w odkrywanie tych cech przy zaznajamianiu się z wyjątkowym poziomem i innowacyjnością wyposażenia samochodu."