Lider mistrzostw Polski Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) pojedzie z trójką, dwójkę przydzielono kierowcy z priorytetu B FIA, Michałowi Bębenkowi (Citroen C2). Z numerem 11 wystartuje wicemistrz świata juniorów (JWRC) z ubiegłego roku Michał Kościuszko (Skoda Fabia S2000), który w tym roku startował do tej pory wyłącznie w rundach mistrzostw świata w SWRC.

Reklama

W imprezie wystartuje ponad siedemdziesięciu zawodników, w tym trzydziestu z Polski. Po raz drugi w sezonie 2010 zawodnicy o punkty mistrzostw Polski będą walczyli poza granicami kraju - na początku lipca startowali w Rajdzie Bohemii w Czechach, gdzie drugie miejsce wywalczył trzykrotny mistrz Polski Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000).

Rajd Koszyc jest imprezą, w historii której polscy kierowcy odnosili znaczące sukcesy. W 2001 roku zwyciężył Janusz Kulig pilotowany przez Emila Horniaczka, a pięć lat później Grzegorz Grzyb z Robertem Hundlą. Rok temu trzecie miejsce wywalczył w Koszycach Maciej Rzeźnik.
Trasa rajdu podzielona została na 12 asfaltowych odcinków specjalnych, krętych i w opinii zawodników trudnych technicznie. W sumie OS-y mają 158,7 km, a trasa całego rajdu liczy 534,2 km.

Metę przewidziano w sobotę na godzinę 16.15 obok Hotelu Yasmin w Koszycach, który będzie bazą rajdu. W tym samym miejscu odbędzie się też w piątek start do imprezy. W pobliżu jest także usytuowany park serwisowy.

Rajdowe mistrzostwa Polski w sezonie 2010 zakończy Rajd Dolnośląski, zaplanowany w dniach 8-10 października na trasach w rejonie Kłodzka.

Po sześciu rundach MP Kajetanowicz zgromadził 211 pkt. Drugi jest Sołowow - 201 pkt, a trzeci Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000) - 173 pkt.

Na czwartej pozycji jest sklasyfikowany Bouffier, który uzyskał dotychczas 107 pkt i szans na czwarty tytuł mistrza Polski już nie ma. Francuz zapowiada jednak w dwóch ostatnich runkach MP walkę o miejsce na podium w mistrzostwach Polski. Do trzeciego Kuchara traci 66 pkt.