Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak reprezentujący barwy zespołu Dynamic World Rally Team na trasach Mistrzostw Świata, wystartują w Rajdzie Koszyc będącym 7. rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Reklama

Udział w tym rajdzie jest przygotowaniem załogi do kolejnej rundy Mistrzostw Świata, która rozpocznie się 30 września br. we Francji.

"Rajd Koszyc to doskonałe przygotowanie przed Rajdem Francji. Po zapoznaniu z trasą mogę powiedzieć, że odcinki są bardzo wymagające, jest duża różnorodność nawierzchni asfaltowej, a co za tym idzie duża zmienność przyczepności. Spodziewam się, że na tych trasach najszybsi będą kierowcy lokalni, ale też nie należy zapominać o polskiej czołówce RSMP. Na pewno o punkty powalczą Kajetan Kajetanowicz, Michał Sołowiow, a także Bryan Bouffier, który praktycznie nie rozstaje się ze swoją rajdówką w ostatnich kilku tygodniach. Dla nas start w Rajdzie Koszyc będzie dobrym treningiem przed kolejną rundą Mistrzostw Świata." - powiedział Michał Kościuszko.

Podczas tegorocznego Rajdu Koszyc zawodnicy będą mieć do przejechania łącznie 535 kilometrów, w tym 12 odcinków specjalnych o łącznej długości 159 kilometrów oesowych.