Francuz triumfował na czterech z sześciu rozegranych w sobotę odcinków specjalnych, dwa kończące imprezę padły łupem Michała Sołowowa (Ford Fiesta S2000). Na drugiej pozycji uplasował się Słowak Jozef Jr. Beres (Skoda Fabia S2000), który był liderem po pierwszym dniu.

Reklama

Zwycięstwo Kajetanowicza w mistrzostwach Polski to największy dotychczasowy sukces tego kierowcy, który w walce na trasach startując samochodem N-grupowym pokonał rywali dysponującym nowocześniejszymi i bardziej zaawansowanymi technologicznie autami S2000. Mistrz Polski wygrał wszystkie tegoroczne rajdy szutrowe.

"Tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej bardzo dużo dla mnie znaczy. To mój pierwszy tak znaczący triumf. Ciężko na niego pracowałem i jestem niesamowicie zadowolony. Cieszę się tym bardziej, że tytuł ten zdobyłem startując z Jarkiem Baranem, którego ogromna pomoc, doświadczenie i profesjonalizm dawały poczucie pewności w każdej wspólnie spędzonej chwili. Na słowa uznania zasługuje nasze Subaru oraz cały zespół, który ciężko pracował przez cały sezon, a także ci, którzy trzymali za nas kciuki, kibicowali nam przez cały sezon i są ze mną od początku mojej kariery. (…) Przez cały sezon toczyliśmy ostrą walkę i cieszę się, że miałem tak wymagających rywali, którzy bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę. To było wspaniałe współzawodnictwo i gratuluję wszystkim, z którymi spotkałem się na trasach rajdów. Także podczas zakończonego właśnie Rajdu Koszyc zmagaliśmy się z mocną konkurencją aż do ostatnich metrów." - powiedział Kajetan Kajetanowicz.

Tytuł wicemistrza Polski zapewnił już sobie także Sołowow, walka o trzecie miejsce na podium rozegra się na trasach ostatniej eliminacji - Rajdu Dolnośląskiego (8-10 października na trasach w rejonie Kłodzka) między Tomaszem Kucharem i Bryanem Bouffierem (obaj Peugeot 207 S2000). Po odjęciu rezultatów jednej najgorszej eliminacji w sezonie, Kuchar ma 173 pkt a Bouffier 149 pkt. Kajetanowicz ma 223 pkt, a Sołowow 201.

Sobotni etap miał dramatyczny przebieg. Z drogi wypadły samochody Leszka Kuzaja i Michała Kościuszki (obaj Skoda Fabia S2000). Na szczęście zawodnikom nie się nie stało.

Drugi na mecie w Koszycach Jozef Jr. Beres zapewnił sobie tytuł mistrza Słowacji.

Wyniki 36. Rajdu Koszyc:
1. Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) 1:33.00,7
2. Jozef Jr. Beres (Skoda Fabia S2000) strata 34 s
3. Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) 37,5
4. Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000) 49,1
5. Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000) 1.15,3
6. Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia S2000) 2.53,2