Inne
Reklama

Mistrzowski tytuł w IRC wśród producentów zdobywa Skoda, a indywidualnie zwycięża Juho Hänninen pilotowany przez Mikko Markkulę.

25 września 2010 roku był bardzo szczęśliwy dla zespołu Skoda Motosport i kierowcy Juho Hänninena pilotowanego przez Mikko Markkulę. Druga pozycja w 52 rajdzie San Remo (X rundzie IRC), zapewniła im zwycięstwo w klasyfikacji generalnej IRC już na dwie rundy przed końcem sezonu. Freddy Loix i Frédéric Miclotte, wspierani przez zespół fabryczny, zajęli w rajdzie pozycję trzecią, a Jan Kopecký i Petr Starý, kolejny zespół Skoda Motorsport, szóstą.

Inne

Michal Hrabánek, szef zespołu Skoda Motorsport, tak podsumował występ swojego teamu: "Zapewniając sobie już wcześniej tytuł wśród producentów, chcieliśmy zrealizować nasz kolejny cel i zwyciężyć w kategorii kierowców. Chciałbym pogratulować mistrzowskiemu zespołowi oraz wszystkim członkom teamu, ojcom tego sukcesu. W tej chwili nie planujemy udziału w dwóch ostatnich rundach IRC. Jednak ostateczną decyzję podejmiemy wkrótce."

Juho Hänninen, zwycięzca w klasyfikacji generalnej IRC, powiedział na mecie rajdu: "Jestem bardzo szczęśliwy. Rajd San Remo był trudny, ale udało nam się go przejechać bez większych problemów. Wysiłek, jaki włożyliśmy w przygotowania do tego startu, naprawdę się opłacił. To wspaniałe doświadczenie! Chciałbym podziękować całemu zespołowi za perfekcyjne przygotowanie samochodu."

Jan Kopecký: "Mój samochód jechał perfekcyjnie, ale ja nie odnalazłem się w tym rajdzie. Cieszę się z drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej, to dla mnie ogromna motywacja przed kolejnymi startami w przyszłym sezonie."