Inne
Reklama

Policja Warmii i Mazur zbroi się w nowy sprzęt. Oto mundurowi dostali 6 lśniących lancii delta z najnowszym 190-konnym turbodieslem 1.9 Twinturbo MultiJet pod maską (400 Nm!). Zryw od zera do setki - 7,9 s. Prędkość maksymalna - 222 km/h.

Inne

Lancie będą mogły rejestrować prędkość aut jadących przed, jak i za oznakowanym radiowozem (inne wpadki też wyłapią - niezapięte pasy, rozmowa przez telefon komórkowy). Delty z wideorejstratorami na pokładzie trafią do policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz do komend miejskich w Olsztynie i Elblągu a także do powiatowych w Ostródzie, Mrągowie i Giżycku. Jeden samochód jest wart około 127 tys. złotych.

Inne

Poza lancią, policjanci dostali także fiaty ducato 250, które będą służyć jako ambulanse pogotowia ruchu drogowego. Wnętrze każdego z tych pojazdów jest podzielone na trzy przedziały - kabinę kierowcy, przedział biurowy ze stolikami pod komputer i szafkami oraz przedział magazynowy.

Inne

Każdy ambulans ma na pokładzie cyfrową kamerę, wózek do mierzenia odległości, zestaw znaków drogowych, walizkę medyczną, teleskopowy maszt oświetleniowy, lampę oświetleniową na statywie, oświetlenie zewnętrzne z trzech stron pojazdu, składany parawan do wykonywania oględzin, przyrząd do badania skuteczności hamowania, podnośnik samochodowy, nożyce hydrauliczne, drukarkę, skaner, kopiarkę, agregat prądotwórczy, tablicę ostrzegawczą "POLICJA UWAGA WYPADEK". Każdy z tych samochodów dostał niezależny system ogrzewania.

Inne

Już za kilka dni pojazdy te trafią do jednostek w Elblągu, Olsztynie, Iławie, Nidzicy, Ostródzie i Szczytnie. Wartość jednego ducato z całym osprzętem to ponad 203 tys. zł.