"Nowy crossover ASX cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów w Polsce i na całym świecie. Co ważne mitsubishi ASX jest jedynym kompaktowym crossoverem produkowanym w Japonii - powstaje w fabryce Mitsubishi Okazaki." - mówi dziennikowi.pl Kinga Lisowska z MMC Car Poland.

Reklama

"Jedną z kluczowych zalet nowego ASX jest nowoczesny i dopracowany niskoprężny silnik Diesla konstrukcji Mitsubishi, który gwarantuje niespotykanie niskie spalanie i emisję CO2. To pionierska konstrukcja - pierwszy na świecie Diesel w pojeździe osobowym, w którym zastosowano system zmiennych faz rozrządu." - tłumaczy Lisowska.

Inne

Wiadomo już jak ten silnik sprawdza się w boju…

Pierwsze testy ASX 1.8 DID/150 KM dowiodły, że średnie spalanie może wynosić nawet do 3,9 litra paliwa na 100 km, co oznacza zasięg ponad 1600 km na jednym tankowaniu!

Mamy także dobre wieści dla osób prowadzących działalność gospodarczą - nowy ASX także mówi sayonara dla podatku VAT! Polski oddział Mitsubishi właśnie ogłosił, że ASX 1.8 DID/116 KM i 150 KM (oba z napędem na cztery koła i w każdej wersji wyposażeniowej) uzyskał 4 osobową homologację ciężarową. Oznacza to przy zakupie tego auta można odliczyć 100 proc. VAT-u. Dzięki temu crossover Mitsubishi w wersjach z napędem 4x4 jest tańszy o 22 proc. - kosztuje od 72 122 zł netto. Dopłata za "kratkę" wynosi 2500 zł brutto.

Inne

Nie lubisz "kratki"? W Polsce oferowanych jest 21 wersji ASX z 3 silnikami - właśnie z rewolucyjnym, opracowanym przez Mitsubishi dieslem 1.8 litra o mocy 116 lub 150 KM i nową benzynową jednostką 1.6 litra o mocy 117 KM z napędem na jedną (1.8 DID MIVEC i 1.6 MIVEC) lub dwie osie (1.8 DID MIVEC). Słowem - do wyboru, do koloru...