Inne
Reklama

Mitsubishi i-MIEV został uhonorowany tytułem "Najlepszego Elektrycznego Auta Przyszłości" podczas parady Start Eco Car Spectacular, która odbyła się na londyńskiej ulicy Mall, jako część inicjatywy "Start" propagującej zrównoważony rozwój, a podjętej przez Jego Królewską Wysokość Księcia Walii, celem popularyzacji proekologicznego stylu życia.

Inne

Nagrodę odebrał i zaprezentował publiczności Sir Stirling Moss, legendarny brytyjski kierowca wyścigowy, który odbył przejażdżkę Mitsubishi i-MIEV słynną ulicą Mall naprzeciwko pałacu Buckingham.

Inne

"Jazda i-MIEV to wielka frajda. To najbardziej praktyczny elektryczny samochód, dostępny obecnie na rynku, który oferuje mnóstwo miejsca dla 4 dorosłych pasażerów, imponujące przyspieszenie i minimalne koszty eksploatacji. To fantastyczne auto do jazdy w mieście. Mitsubishi i-MiEV zrobił na mnie rzeczywiście spore wrażenie. Pojazdy elektryczne stają się powoli realną propozycją jako samochody do codziennego użytku, szczególnie w warunkach wielkomiejskich." - powiedział Sir Stirling po wyjściu z samochodu.

Inne / Mitsubishi

"Jesteśmy zachwyceni otrzymaniem tytułu . Star Eco Car Spectacular był wspaniałą imprezą, która pomogła zwiększyć wiedzę na temat bezemisyjnych pojazdów, takich jak i-MIEV. Mieliśmy ogromny zaszczyt powitać na pokładzie tego auta Sir Stirling’a Moss. To nie to samo co zwycięstwo w Mille Miglia, ale mamy nadzieję, że Sir Stirling dobrze się bawił jadąc elektrycznym autem ulicą Mall." - stwierdził Lance Bradley, dyrektor zarządzający brytyjskiego oddziału Mitsubishi Motors.

Trofeum wręczane zdobywcy tytułu Najlepszego Elektrycznego Auta Przyszłości zostało zaprojektowane i wykonane z części starych samochodów.