Nowy, asymetryczny wzór bieżnika ma trzymać się drogi jak przyklejony. Mało tego, w wersji run flat można na niej jeździć po przebiciu. Także temperatura nie sprawia Hero problemów - podobno nawet "nierozgrzana" daje wysoką przyczepność. Sprawdziła to Uma Thurman w "Mission zero".

A co z żywotnością czarnej bohaterki? Tu też jest dobrze - najnowszy system Hybrid Cord zapobiega deformacji opony (spłaszczaniu, wyginaniu). Nawet przy 370 km/h!

Właśnie dlatego na świeże P Zero the Hero zgodziły się: ferrari 599 GTB fiorano, lamborghini murcielago i gallardo, audi R8 i S8, aston martin DB9, maserati quattroporte, jaguar XK czy mercedesy AMG. Same sławy.

Wkrótce na włoskim ogumieniu przyjadą najnowsze maszyny od Porsche i BMW. Także piękna alfa romeo 8C competizione "ubiera się" u Pirelli.

I jeszcze jedna wiadomość. Nowe opony Pirelli najlepiej zażyczyć sobie na alufelgach… 5P Pirelli. Co w nich takiego szczególnego? Każde z pięciu ramion przypomina wydłużoną literę P, podobną do tej z logo oponiarzy. Nie ma co, efektowny P-omysł.