Inne
Reklama
Inne

A5 Sportback to 5-drzwiowe cacko przypominające coupe w dodatku narysowane elegancką, sportowo rozciągniętą kreską. Gdzie tkwi sekret urody? Otóż sylwetkę uzyskano dzięki obniżeniu wysokości nadwozia o 36 milimetrów w porównaniu z limuzyną A4. Do tego opadające długie linie dachu, krótkie zwisy z przodu i z tyłu całość postawiona na dużym rozstawie osi (2810 mm). Smaczku dodaje czworo drzwi pozbawionych ram.

>>>Tania jazda Audi

Pojemność bagażnika - 480 litrów - zbliżona jest do możliwości A4 Avant. Przy złożonej tylnej kanapie jest to aż 980 litrów. Jak zapewniają konstruktorzy A5 Sportback zapewni wysoki komfort podróżowania na wszystkich miejscach oraz wygodne wsiadanie i wysiadanie przez każde drzwi. Mimo mniejszej wysokości nadwozia, niż w przypadku limuzyny A4, i opadającemu dachowi pasażerowie w A5 Sportback dostaną porównywalną przestrzeń na nogi i nad głowami.

Na starcie A5 Sportback będzie oferowane z trzema silnikami benzynowymi i trzema wysokoprężnymi. Trzy kolejne motory pojawią się w pierwszej połowie 2010 roku.

>>>Srebrna Strzała, czyli 380 km/h 75 lat temu

Jednostki benzynowe to 2.0 TFSI i napęd quattro - moc 180 KM lub 211 KM (moment obrotowy 350 Nm) oraz 3,2-litrowy V6/265 KM z napędem quattro. Motor V6 wyposażono w Audi valvelift system, czyli układ sterowania skokiem zaworów, który pozwala na uzyskanie większej mocy i wyższego momentu obrotowego przy jednocześnie zmniejszonym zużyciu paliwa.Turbodiesle? Na początek będą trzy - 2.0 TDI/170 KM (350 Nm)z sześciobiegową skrzynią manualną i systemem Start-Stop, 2.7 TDI/190 KM (400 Nm) oraz trzylitrowy silnik V6 TDI z napędem na wszystkie koła - moc 240 KM i 500 Nm momentu obrotowego.

>>>Poznaj najlepsze silniki świata

Gadżety? Najlepszym z nich będzie Audi drive select - pozwala on kierowcy na wybór jednej z trzech charakterystyk reakcji na pedał gazu, punktów zmiany przełożenia siedmiobiegowej przekładni S tronic lub multitronic oraz wspomagania układu kierowniczego. Mało tego jeżeli A5 Sportback posiada system obsługi MMI, wtedy szofer ma do dyspozycji czwarty, dowolnie programowany tryb pracy.

Kiedy? A5 Sportback pojawi się w salonach na przełomie września i października. Cennik? Ściśle tajny...

p