Inne
Reklama

"Ogromnie się cieszę, wygrałem Rajd Argentyny, mamy na koncie kolejnych 10 punktów. Dzięki temu zwycięstwu wyszliśmy na samodzielne prowadzenie w klasyfikacji JWRC 2009. Wygraliśmy zdecydowaną większość odcinków. Auto dzisiaj spisywało się bez zarzutu, set-up był świetny, wszystko poszło zgodnie z planem. Atmosfera na rajdzie znakomita, setki tysięcy kibiców, bardzo nas dopingowali. Mam nadzieję, że na Rajdzie Polski będzie tak samo. Przed nami start w kolejnym trudnym rajdzie - Rajdzie Sardynii, podczas którego również chcemy powalczyć o zwycięstwo." - powiedział Michał Kościuszko na mecie Rajdu Argentyny.

Na drugim miejscu rywalizację ukończył kolega z zespołu Michała Kościuszko - Aaron Burkart ze stratą 1.39,9 a na trzecim miejscu Alessandro Bettega (+7.33,2).

W klasyfikacji generalnej Rajdu Argentyny zwyciężył Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC - to piąte zwycięstwo z rzędu w bieżącym sezonie) przed Danim Sordo i Henningiem Solbergiem. W trakcie trzech dni Rajdu Argentyny zawodnicy przejechali ponad 1530 km, w tym 23 odcinki specjalne o łącznej długości niemal 332 kilometrów. Trasy wiodące wśród krętych górskich dróg ponownie przyciągnęły dziesiątki tysięcy kibiców.