Przez dwa dni będzie można podziwiać premierowe modele aut, które na polski rynek wjadą już za kilka tygodni lub miesięcy…

Reklama

"Na targowej powierzchni ok. 14 tys. m kwadratowych na zwiedzających czekać będzie szeroka gama aut rodzinnych, luksusowych limuzyn i sportowych coupe, pojazdów terenowych i użytkowych oraz samochodów kolekcjonerskich i koncepcyjnych. Pokazane będą najnowsze modele takich marek jak Alfa Romeo, Cadillac, Chevrolet, Citroen, Dacia, Ford, Hyundai, Kia, Lancia, Łada, Mazda, Mercedes, Opel, Peugeot, Renault, Saab, Suzuki, Toyota i UAZ" - zapowiedział Tomasz Stachowiak z MTP.

>>>Dla Polaka jeden samochód to za mało!

"Peugeota 206 plus będzie można zobaczyć na kilka tygodni przed pojawieniem się w sprzedaży, z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem zaprezentowany zostanie Peuegot 3008. Absolutną premierą na polskim rynku będzie nowy Renault Scenic III; zobaczymy też najnowsze wcielenia Clio III i Clio Grandtour. Przedpremierowy pokaz będzie miał najnowszy Chevrolet Cruze. Na stoisku Fiata zobaczymy m.in. nowe wcielenie legendarnej, sportowej marki Abarth" - dodał Stachowiak.

>>> Opona podpowie, ile zaoszczędzisz paliwa

Na targach błysną też m.in.: Opel Insignia, nowy Cadillac CTS oraz najnowsze modele samochodów terenowych: UAZ, Niva i Gazela.

Impreza będzie towarzyszyć Targom Techniki Motoryzacyjnej (od 7 do 10 maja), na których 350 wystawców z 11 państw pokaże wszystko to, co jest potrzebne do serwisu, napraw oraz konserwacji pojazdów. W sumie zwiedzający zobaczą produkty ponad 500 marek w tym ponad 130 premier.

>>>Pomysł Opla na podatki...

Rozkład jazdy przewiduje również prezentację projektów nowych aut polskiej konstrukcji (ich twórcy starają się o uruchomienie produkcji). Na terenie MTP spotkają się także fani tuningu samochodowego.

Jedziesz do samochodem? Zobacz mapę dojazdu