Posłami z Europy są m.in. Porsche i Skoda. Pierwsza marka wybrała właśnie Szanghaj na światową premierę panamery. Dla uczczenia tego debiutu jedną sztukę nowego porsche zaparkowano na 94 piętrze (czyli 425 m nad ziemią) Shanghai World Financial Center. Auto wjechało tam windą.

Reklama

Panamera to czwarty model producenta z Zuffenhausen. Auto dołączy do kultowej 911, Boxtera, Caymana i SUV-a Cayenne. Wymiary? Od początku do końca jest 4,97 m długości. Szerokość - 1,93 m plus ogromny rozstaw osi - aż 2,92 m.

>>>Lista najlepszych i najgorszych aut świata

Nowe czterodrzwiowe porsche będzie sprzedawane w wersjach S (4.8 V8/405 KM) i Turbo (500 KM). Oba modele rozpędzi 7-stopniowa skrzynia o dwóch sprzęgłach nazwana PDK. Napęd - od razu na cztery koła lub tylko na tył. Podstawowy wariant to 300 KM z sześciocylindrówki. Ciut później pojawi się ekologiczna hybryda.

Skoda wprowadza na chiński rynek model superb hao rui to nic innego jak po prostu superb. Samochód będzie dostępny z silnikami 1.8 TSI (z sześciostopniową przekładnią ręczną lub sześciobiegowym automatem) oraz 2.0 TSI (sześć biegów automatycznych).

>>>Kłopoty przemysłu samochodowego

Czeski producent zaprezentował także najnowszy prototyp auta przyjaznego dla środowiska, oparty na octavii ming rui. Chodzi o wersję GreenLine, z silnikiem 1.4 TSI i automatyczną przekładnią DSG. Skoda octavia ming rui jest sprzedawana za Wielkim Murem od czerwca 2007 r. - tylko w 2008 roku chińczycy kupili blisko 60 tys. sztuk tego auta.

Miejscowi także mają czym się pochwalić. Targi w Szanghaju potrwają do 28 kwietnia. Dla spragnionych egzotycznej motoryzacji mamy galerię prosto z Chin a na filmie... niezwykłą limuzynę Mao.