W kwalifikacjach do serii cee’d Lotos Cup najlepszy czas wykręcił lider klasyfikacji Kamil Raczkowski. Jednak nie długo cieszył się pierwszej pozycji na starcie. Sędziowie zdecydowali o cofnięciu czwórki kierowców o pięć miejsc.

Powód? Jazda z odłączonym alternatorem… Dlatego Kamil Raczkowski, Maciej Ostoja-Chyżyński, Radosław Kordecki i Monika Liberadzka do wyścigu musieli ustawić się na dalszych polach.

Reklama

Po zmianach sędziowskich pole position przypadło Łukaszowi Błaszkowskiemu. Kolejne miejscówki zajęli Rafał Grzesiński, Andrzej Gasenko, Piotr Knaś i Mariusz Fronc. Dopiero szósty ruszał autor najszybszego okrążenia w kwalifikacjach, Kamil Raczkowski.

Pierwszy wyścig i już na pierwszym zakręcie kraksa. Kiedy uprzątnięto tor wyścigówki ruszyły do akcji. Po restarcie prowadzenie należało do Łukasza Błaszkowskiego. Kamil Raczkowski starł się go objechać jednak bezskutecznie - metę minął za Błaszkowskim.

Także w drugim biegu Błaszkowski jechał perfekcyjnie i nie oddał prowadzenia aż do mety. Dzięki temu awansował na trzecie miejsce w generalce (147 pkt.). Liderem klasyfikacji jest Kamil Raczkowski (187 pkt.). Za nim stoi Andrzej Gasenko, który ma 177 pkt. na koncie.

Twarda walka rozegrała się także wśród małych kijanek. Po starcie do pierwszego wyścigu Picanto Lotos Cup niewielką przewagę uzyskali Wojciech Herban, Michał Kijanka i Zbigniew Łacisz. Walka zakończyła się na ostatnim okrążeniu. Łacisz wylądował na poboczu. Michał Kijanka i Wojciech Herban wyszli z kraksy cało i przed metą stoczyli pojedynek o zwycięstwo. Pierwszy metę minął Herban, 0,207 sekundy później finiszował Michał Kijanka. Podium uzupełnił Marcin Ułasewicz,

Drugi wyścig wygrał Marcin Ułasewicz, który przez całe dziesięć okrążeń walczył z Michałem Kijanką i Aleksem Zawadą. Dwaj ostatni dostali 25 sekund kary i w klasyfikacji wyścigu spadli na 13. i 14. pozycje. W efekcie na podium wskoczyli Piotr Materzyński i Aleksandra Furgał.

W czałej historii markowych pucharów Kia jest to pierwsze podium zdobyte przez kobietę. Zaś dla Oli Furgał to życiowy sukces.

Trzecia runda Kia Lotos Cup wystartuje 22-24 sierpnia na słowackim torze Pieszczany. Oj, będzie się działo…