Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Zobacz, jak ratować się, kiedy ubezpieczyciel nie chce wypłacić odszkodowania

30 listopada 2012, 16:22
W przypadku otrzymania odmowy wypłacenia odszkodowania każdemu przysługuje prawo do odwołania się od decyzji ubezpieczyciela. Zgodnie z artykułem art. 817 § 1 kodeksu cywilnego ubezpieczyciel jest zobowiązany do wypłaty należności w terminie 30 dni, licząc od daty otrzymania zawiadomienia o wypadku przewidzianym w umowie. Natomiast jeśli wyjaśnienie okoliczności we wspomnianym terminie nie jest możliwe, świadczenie (np. zapłata) powinno być spełnione w ciągu 14 dni od dnia, w którym wyjaśnienie tych okoliczności było możliwe. "Należy pamiętać, że bezsporną część świadczenia ubezpieczyciel powinien spełnić w terminie wspomnianych 30 dni" - mówi mec. Jakub Brykczyński z Kancelarii Adwokackiej Brykczyński i Partnerzy.
W przypadku otrzymania odmowy wypłacenia odszkodowania każdemu przysługuje prawo do odwołania się od decyzji ubezpieczyciela. Zgodnie z artykułem art. 817 § 1 kodeksu cywilnego ubezpieczyciel jest zobowiązany do wypłaty należności w terminie 30 dni, licząc od daty otrzymania zawiadomienia o wypadku przewidzianym w umowie. Natomiast jeśli wyjaśnienie okoliczności we wspomnianym terminie nie jest możliwe, świadczenie (np. zapłata) powinno być spełnione w ciągu 14 dni od dnia, w którym wyjaśnienie tych okoliczności było możliwe. "Należy pamiętać, że bezsporną część świadczenia ubezpieczyciel powinien spełnić w terminie wspomnianych 30 dni" - mówi mec. Jakub Brykczyński z Kancelarii Adwokackiej Brykczyński i Partnerzy. / ShutterStock
Pogięta blacha to jeszcze nic? Miałeś pecha? Firma ubezpieczeniowa odmówiła wypłacenia odszkodowania lub zwleka z zamknięciem sprawy? Zobacz, jak walczyć o pieniądze, które ci się należą.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
wypadek kierowca polisa odszkodowanie ubezpieczenie samochód

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama