Nowe ceny paliw na stacjach od 9 maja. Będziesz zdziwiony

Jakie ceny benzyny 95, diesla i LPG powitają kierowców na stacjach paliw? Odpowiedzi niesie najnowszy raport analityków rynku.

– Początek maja nie przyniósł spodziewanych podwyżek cen na stacjach, co z pewnością kierowcy przyjęli z ulgą. Paliwa nawet potaniały – ogłaszają analitycy e-petrol.pl. Oto szczegóły zmian w kosztach tankowania…

Reklama

Coś dziwnego dzieje się z cenami paliw. Ile kosztuje benzyna 95 i diesel?

Benzyna 95 potanieje o 1 grosz i powinna kosztować na poziomie 6,65 zł. Kierowcy samochodów z silnikiem Diesla pierwszy raz od połowy marca zatankują taniej – obniżka jest symboliczna, bo o 1 grosz do ceny 6,68 zł/l. Dystans między tymi paliwami wynosi tylko 3 grosze. Gaz LPG także tanieje o 1 grosz do 2,83 zł/l.

Paliwo Cena od 9 maja Zmiana
Benzyna 95 6,65 zł taniej o 1 grosz
Olej napędowy czyli diesel 6,68 zł/l taniej o 1 grosz
Gaz LPG 2,83 zł/l taniej o 1 grosz

Benzyna 95 i diesel najdroższe w kraju. Zestawienie cen

Benzyna 95 i diesel są obecnie najtańsze na Warmi i Mazurach – w obu przypadkach litr kosztuje 6,56 zł. Gaz LPG z ceną 2,72 zł/l jest najtańszy w województwie świętokrzyskim.

Za to kierowcy na Mazowszu nie mają powodów do radości – tu benzyna 95 i diesel są najdroższe w kraju i kosztują średnio 6,76 zł/l oraz 6,78 zł. Województwo zachodniopomorskie wyróżnia się najwyższymi cenami gazu LPG – za litr trzeba zapłacić 2,93 zł.

Ile stacje paliw zarabiają na sprzedaży benzyny, diesla i gazu LPG? Oto stawki marży

Analitycy e-petrol wyliczają, że marża detaliczna na litrze benzyny 95 wynosiła w ciągu pierwszych czterech miesięcy 2024 roku średnio 18 groszy, a na oleju napędowym 15 groszy. W marcu narzut na benzynie wynosił 13 groszy na litrze, w kwietniu marża spadła do 9 groszy. W przypadku oleju napędowego w marcu i kwietniu marża utrzymywała się na poziomie 18 groszy.

– W ostatnim tygodniu kwietnia sytuacja właścicieli stacji paliwowych nieznacznie się poprawiła – marża detaliczna wyniosła na benzynie 95 około 11 groszy, a na każdym litrze diesla sprzedawcy zarabiali 26 groszy – wyliczają eksperci. Gaz LPG pozostaje jedynym paliwem, na którym marża detaliczna była stabilna i wysoka. Od początku roku do końca kwietnia wynosiła średnio 21 groszy.

Tankowanie auta - paliwo / Tomasz Sewastianowicz