Śmiertelny wypadek na DK25

Dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA poinformował o wypadku, do którego w środę około południa doszło na drodze krajowej nr 25. W okolicach Białego Boru w powiecie szczecinieckim samochód osobowy zderzył się z traktorem. Dwie osoby zginęły na miejscu.

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie mł. bryg. Tomasz Kubiak poinformował PAP, że śmierć poniosły dwie osoby podróżujące samochodem osobowym. Na ten moment nieznane pozostają dokładne okoliczności zdarzenia. Będzie je wyjaśniać policja.

Reklama

Wypadek samochodu i traktora na DK25

Na miejscu pracowali funkcjonariusze policji oraz pięć zastępów straży pożarnej. Droga krajowa nr 25 w miejscu zdarzenia była zablokowana, a mundurowi wyznaczyli objazd. Kierowcy jadący drogą w pobliżu Białego Boru kierowani byli przez Sępolno Wielkie.

Reklama

Ruch na miejscu zdarzenia jest przywracany, w późnych godzinach popołudniowych nie występują już poważne utrudnienia dla kierowców. Neutralizacja skutków zdarzenia potrwała kilka godzin.

Wiosenny ruch na drogach

Wiosenne prace rolnicze wiążą się ze wzmożonym ruchem wolnobieżnych i ponadwymiarowych pojazdów po drogach. Mundurowi przestrzegają i zwracają uwagę kierowców. W starciu z ciągnikami, kombajnami i innymi maszynami używanymi do prac w polu, auta osobowe nie mają szans.

Wypadek znak tablica uwaga / Shutterstock