Tragiczne zdarzenie miało miejsce 18 lutego na DK11 w okolicach Kluczborka (województwo opolskie), na odcinku między miejscowościami Gołkowice i Byczyna. Nagranie z wypadku umieścił w serwisie YouTube znany kanał “Stop Cham”.

Reklama

Na filmie widać, jak autor nagrania zostaje wyprzedzony przez dwa auta: najpierw jest to VW Passat, potem srebrne Mondeo. Następnie możemy zobaczyć jak obie osobówki zbliżają się do zakrętu w prawo, i o ile Passat przejeżdża łuk bez problemów, o tyle kierujący Fordem 42-latek popełnia w zakręcie fatalny błąd.

Wypadek na DK11, Ford Mondeo uderzył w ciężarówkę (NAGRANIE)

W pewnym momencie widać, jak Mondeo zostaje na śliskiej nawierzchni wytrącone z równowagi, łapie kontakt z prawym poboczem i z impetem uderza w nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę. Wygląda trochę tak, jakby kierujący Fordem za mocno zdjął nogę z gazu w zakręcie – efektem była zapewne nadsterowność, która wytrąciła auto z równowagi na tyle mocno, że sytuacji nie dało się już uratować.

Trwa ładowanie wpisu

Reklama

Wypadek na DK11, Ford rozpadł się na części, kierowca nie żyje

Być może jednak poślizg był spowodowany słabym stanem opon albo zawieszenia? Tego się na razie nie dowiemy i będziemy musieli zaczekać na końcowy raport służb.

Przybyli na miejsce ratownicy podjęli próbę reanimacji, jednak życia 42-latka nie udało się uratować. Siła uderzenia była na tyle duża, że Ford dosłownie rozpadł się na kilka części. Kierowca ciężarówki z obrażeniami kręgosłupa trafił do szpitala.

Tragiczny wypadek na DK11. Ford Mondeo uderzył w ciężarówkę. / Youtube / Stop Cham