Patrol Inspekcji Transportu Drogowego, który patrolował drogę krajową nr 6 w Wejherowie natknął się na nietypowy widok. Kierowca i pasażer jednego z przejeżdżających samochodów nie dość, że nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa to jeszcze na zmianę palili fajkę wodną.

Reklama

– Wnętrze auta spowite było gęstym, białym dymem, który wydobywał się przez uchylone okno. Kierowca po chwili zorientował się, że jedzie za nim patrol ITD. Zaczął wykonywać nerwowe ruchy, próbował bezskutecznie zapiąć pas bezpieczeństwa, a jego pasażer opróżnił przez okno fajkę i schował ją na tylne siedzenie. Inspektorzy podjęli interwencję i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Po otwarciu drzwi samochodu poczuli charakterystyczny zapach dymu marihuany. Kierowca i jego pasażer byli zdenerwowani – relacjonuje GITD.

Palili fajkę wodną w trakcie jazdy / GITD

Policja w zatrzymanym przez ITD fiacie punto znalazła marihuanę. Badanie wykazało, że obaj mężczyźni byli pod wpływem tego środka odurzającego.

Reklama

Mundurowi zatrzymała ich za posiadanie narkotyków. Kierowca będzie odpowiadał także za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków i bez wymaganych uprawnień.

Fajka wodna / GITD