Olsztyn, na ul. Limanowskiego panuje duży ruch, jest ok. godz. 18.00. Nagle na drogę wbiega kobieta. Wybrała niedozwolone miejsce, mimo że niedaleko znajduje się przejście z sygnalizacją.

Reklama

Nie osiągnęła celu na ostatnim z czterech pasów ruchu wbiegła wprost przed jadące w kierunku centrum miasta audi. Siła uderzenia była tak duża, że odrzuciło ją na kilka metrów do przodu. Bezpośrednio po zdarzeniu z pomocą przyszli przechodnie, kierująca autobusem miejskim oraz kierowca audi. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe policja, straż pożarna i karetka pogotowia.

Okazało się, że 46-latka była kompletnie pijana, co potwierdziło badanie policyjnym alkomatem, wskazując stężenie alkoholu w jej organizmie o wartości 2 promili. Kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie po obserwacji medycznej okazało się, że mimo groźnie wyglądającego zdarzenia nic poważnego się jej nie stało. Policjanci, za spowodowanie kolizji drogowej na 46-letnią kobietę nałożyli mandat karny w kwocie 500 zł wyjaśniła policja.

Reklama