Do wypadku doszło w sobotę ok. godz. 13.20 na 254. kilometrze autostrady A2, między węzłami Sługocin i Modła. Z powodu wypadku zablokowana została jezdnia w kierunku Warszawy; wyznaczono objazdy.

Reklama

Jak tłumaczył PAP oficer prasowy KMP w Koninie mł. asp. Sebastian Wiśniewski, "autostrada A2 w kierunku Warszawy na zjeździe w miejscowości Modła Królewska jest całkowicie zablokowana. Doszło tam do zderzenia się trzech ciężarówek, jednego busa oraz dwóch aut osobowych".

Dodał, że w wyniku wypadku ranne zostały cztery osoby; jedna z nich została przetransportowana śmigłowcem do Szpitala w Kaliszu, zaś trzy inne karetką do Szpitala w Koninie.

- W związku z tą sytuacją ruch kierowany jest objazdami. Na węźle Sługocin przed Goliną należy zjechać na trasę K92 i kierować się nią do Konina. W Koninie należy kierować się na Turek i w miejscowości Żychlin ponownie zjechać na autostradę A2. Na tym samym odcinku A2, w którym doszło do wypadku w kierunku Poznania, ruch odbywa się tylko jednym pasem, dlatego kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności – wskazał Wiśniewski.

Reklama

Utrudnienia w ruchu mogą potrwać nawet kilka godzin.