Dacia sandero, sandero stepway i logan nowej generacji są trzy razy lepsze i na nowo definiują pojęcie tego, co niezbędne w samochodzie – uderza w wysokie tony Renault w komunikacie o debiutujących autach rumuńskiej marki.

Reklama
Dacia Sandero Stepway, Logan i Sandero / Dacia

Na podstawie pierwszych zdjęć można pokusić się o stwierdzenie, że Dacia ładnieje. Znakiem szczególnym nowych aut będą światła z motywem LED w kształcie litery Y.

Sandero, który od 2017 roku jest najlepiej sprzedającym się samochodem na rynku klientów indywidualnych, w nowej odsłonie stał się ciut niższy i szerszy; większy rozstaw kół pozwolił wygospodarować obszerniejsze wnętrze. Uterenowione sandero stepway zyskało na prześwicie, a logan przybrał nieco na długości nadwozia. Ten ostatni model trafi do wybranych krajów. Na ekskluzywnej liście obok Polski znalazła się m.in.: Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Czechy, Hiszpania, Węgry, Czarnogóra, Maroko, Macedonia, Mołdawia, Rumunia, Serbia, Słowacja czy Tahiti.

Po raz pierwszy pojawia się nowy układ świateł w kształcie litery Y. Z przodu i z tyłu pozioma linia łączy oba bloki świateł i stanowi przedłużenie ich linii, poszerzając optycznie samochód / Dacia
Reklama

Trojaczki powstały na platformie CMF-B, z której już korzystają nowe generacje clio i captura. A to może oznaczać silniki z półek Renault, czyli od trzycylindrowego 1.0/65 KM po turbodoładowane 1.0 TCe/100 KM. Turbodiesel 1.5 dCi/85 KM także powinien być dostępny. W planach jest również hybryda i odmiany z fabryczną instalacją LPG. Napęd elektryczny? Ten dostanie dacia spring, która zadebiutuje w 2021 roku jako najtańszy samochód na prąd.

Dacia Sandero / Dacia
Dacia Sandero Stepway / Dacia
Dacia Sandero / Dacia
Dacia Sandero Stepway i Sandero / Dacia