– Na trasie S8 na wysokości miejscowości Wolica (pow. pruszkowski) ciężarówka przebiła bariery i przejechała na przeciwległy pas ruchu. Wypadły z niej duże betonowe elementy i zablokowały jezdnię – poinformowała podkom. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. Trasa jest całkowicie zablokowana. Jak informują media, utknąć w korku miała także kolumna prezydencka.

Reklama

Jak przekazała policjantka, do zdarzenia doszło około godz. 16.

– Ciężarówka jechała drogą S8 w kierunku Warszawy. W pewnym momencie w pojeździe prawdopodobnie pękła opona. Wówczas ciężarówka przebiła bariery i zjechała na przeciwległy pas ruchu w stronę Katowic – powiedziała podkom. Karolina Kańka.

Dodała, że z naczepy spadły betonowe bloki, które zablokowały dwa pasy ruchu do Warszawy. – Nieprzejezdne są też wszystkie cztery pasy w kierunku Katowic" - podała podkom. Kańka. Na miejscy oprócz policji pracuje też straż pożarna.

Jak relacjonują media, przejeżdżać tamtędy miała także kolumna z prezydentem Andrzejem Dudą. Z relacji świadków przekazywanych przez media wynika, że prezydent miał wysiąść z samochodu, podejść na miejsce wypadku i potem wrócić do limuzyny.

Informację o przejeździe konwoju trasą S8 potwierdził rzecznik prasowy Komendanta Służby Ochrony Państwa ppłk SOP Bogusław Piórkowski. Odmówił jednak odpowiedzi na pytanie, która z ochranianych przez SOP osób była w konwoju.

Trwa ładowanie wpisu