Kia Seltos czyli nowy, kompaktowy SUV już gotowy. Producent twierdzi, że najnowsze dzieło jego projektantów ma nadwozie o bardzo dynamicznych proporcjach – z długą pokrywą silnika, wyraźnymi przetłoczeniami z boku i agresywnie stylizowanym przednim zderzakiem. Wyraźnie zaznaczona linia boczna wznosi się ku tyłowi nadwozia i współgra z powierzchnią przeszkloną, która zwęża się w kierunku tylnej części samochodu. Z tyłu w zderzaku umieszczono metalizowaną atrapę końcówki układu wydechowego.

Reklama

Wnętrze Seltos stworzono pod gust młodszego pokolenia kierowców obytych z nowinkami technicznymi. Charakteryzuje się detalami w stylu high tech i jest wyposażone w liczne systemy zwiększające komfort podróżowania i umożliwiające łączność ze światem zewnętrznym. Seryjne wyposażenie obejmuje m.in. zaawansowany system multimedialny z ekranem dotykowym o przekątnej 10,25 cala oraz nastrojowe oświetlenie wnętrza.

Kia Seltos zostanie zaprezentowana już pod koniec czerwca – wtedy producent pochwali się wyglądem całego auta. Sprzedaż ruszy w drugiej połowie 2019 roku. Samochód trafi do Korei, Chin i Indii.