Kia XCeed to nowość stworzona na bazie aktualnego modelu Ceed. To już czwarta odmiana nadwoziowa tego auta – wcześniej pojawiły się kolejno pięciodrzwiowy hatchback, przestronne kombi i jedyny w swoim rodzaju ProCeed.

Reklama

XCeed z wyglądu przypomina samochody typu coupe, a został wymyślony w europejskim centrum designu marki Kia we Frankfurcie. Zespołem stylistów kierował Gregory Guillaume, wiceprezesa ds. designu w Kia Motors Europe.

Twórcy podkreślają, że połączenie samochodu o zwiększonym prześwicie z nisko umieszczonymi fotelami zapewni bardziej sportową pozycję do jazdy niż w klasycznych SUV-ach. Wyżej zawieszone nadwozie zagwarantuje jednak lepszą widoczność niż w zwykłych hatchbackach.

KIA

Na pierwszy rzut oka Kia XCeed wydaje się bardziej atrakcyjna z wyglądu niż wyrośnięte, klasyczne SUV-y. Producent obiecuje wnętrze i bagażnik przestronne jak w modelach o większych rozmiarach zewnętrznych.

Reklama

– Dynamiczny design i sportowa sylwetka nowej Kia XCeed sprawiają, że CUV marki Kia będzie cieszył się dużą popularnością. Tym bardziej, że mimo kompaktowych rozmiarów oferuje on przestronne i funkcjonalne wnętrz z wieloma praktycznymi schowkami – powiedział Emilio Herrera, dyrektor ds. operacyjnych w Kia Motors Europe.

Nowa Kia XCeed trafi na polski rynek po wakacjach.