Uber kontra taksówkarze. Rząd przyjął nowe przepisy o przewozie osób. Co się zmieni?

| Aktualizacja:

Możliwość stosowania aplikacji mobilnej jako alternatywy wobec obecnie stosowanego taksometru i kasy fiskalnej - przewiduje m.in. przyjęty na posiedzeniu rządu projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. Dodano, że nowe regulacje będą sprzyjać uczciwej konkurencji wśród przewoźników.

wróć do artykułu
 • ~cyklak
  (2019-04-02 21:55)
  Pokażcie aplikację która poprawnie zmierzy przejechany odcinek drogi. Kto wpadł na pomysł zastąpienia taksometru przez aplikację. Aplikacja to pomiary szacunkowe. Jak można na podstawie szacunkowego pomiaru odległości pobierać opłaty. Aby aplikacja była konkurencyjna. wystarczy zaniżyć odległość. Kto zapłaci za "pomyłkę" aplikacji, oczywiście kierowca który rozlicza się ze stacją benzynową na podstawie licznika fizycznie przejechanych kilometrów. Kierowcy którzy rozliczają się dzięki aplikacji, niech przypomną sobie aferę niemieckich samochodów, to też się wydawało niemożliwe. Jak urząd miar wyobraża sobie kontrolę pomiaru przez aplikację???
 • ~cyklak
  (2019-04-02 21:23)
  Pokażcie aplikację która poprawnie zmierzy przejechany odcinek drogi. Kto wpadł na pomysł zastąpienia taksometru przez aplikację. To tak jak lizanie cukierka przez szybę. Te wszystkie aplikacje to pomiary szacunkowe.
 • ~Michal
  (2019-04-02 19:47)
  Czyli sklepy, gastronomia i wszystkie usługi będą mogły się rozliczać za pomocą aplikacji?? Czy tylko świetne krowy?? A w konstytucji wpisane jest że każdy ma takie same prawa i wszyscy są wobec niego są równi. Gdzie to prawo gdzie ta sprawiedliwość (PiS)