Silnik Diesla przeżywa sensacyjny renesans. Volkswagen korzysta na tym z podwójną siłą

| Aktualizacja:

Wygląda na to, że pogłoski na temat śmierci silników Diesla są mocno przesadzone. Okazuje się, że klienci Volkswagena w Niemczech ponownie składają coraz więcej zamówień na samochody napędzane jednostkami wysokoprężnymi.

wróć do artykułu
  • ~kierowca
    (2019-02-05 20:12)
    To dlaczego coraz więcej miast wprowadza zakaz wjazdu samochodom z silnikami wysokoprężnymi do centrum?.
  • ~Marek m
    (2019-02-05 21:27)
    Bo bogaci mają mało miejsc parkingowych w centrum a stać ich na samochody elektryczne co będzie ze zużytymi bateriami
  • ~fizolof
    (2019-02-05 16:41)
    Tzw. szeroka publika nie łapie różnicy pomiędzy CO2 a zawartością pyłu zawieszonego i ich konsekwencji. Jedno szkodzi klimatowi (niektórzy w to nie wierzą) a drugie płucom (aczkolwiek poglądy na to, co jest głównym źródłem smogu są podzielone). A każdego interesuje przede wszystkim tylko koniec własnego nosa. Więc Diesel rządzi.
  • ~george
    (2019-02-05 21:32)
    A toyota spada. Była druga jest trzecia. To w Polsce. Na świcie przegrywa do VW. Ich strategia oparta o hybrydy jest drogą do nikąd. W jeździe miejskiej elektyryki są duże lepsze od hybryd. Na trasie hydrydy zostaja w tyle za dieslami.
  • ~Grudka
    (2019-02-06 06:27)
    Odczuwam pewien dysonans poznawczy po przeczytaniu tego materiału.
  • ~diesel nix kaputt
    (2019-02-05 16:54)
    samo zycie jest juz niezdrowe - a niemiecki rzad oszukuje podatnikow wyimaginowanymi normami, zabiera miliardy VW i innym zeby mamic dalej elektroautami. hamerykanskie, wloskie, francuskie, japonskie, koreanskie bryki sa zdrowe ?? ile kosztowac bedzie wyprodukowanie i utylizacja akkupakow? ile bedzie kosztowac wyprodukowanie energii do ladowania. najbardziej na tym zyska srodowisko!!
  • ~GL
    (2019-02-07 07:31)
    Nie ma alternatywy dla silnikow diesla w duzych, ciezkichch autach (np. najwieksze SUVy), ktore sporo jezdza na trasie na dluzszych dystansach.
  • ~jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze
    (2019-02-08 15:49)
    W czasach mojej mlodosci to panowala opinia ,ze diesle mniej zatruwaja atmosfere niz benzynowce. Teraz inaczej mowia. Prawda jest chyba taka ,ze ktos na czyms chce zarobic.
  • ~Autonagar pl
    (2019-02-11 10:57)
    Wodoroujemy również najnowsze silniki z SCR : ttps://youtu.be/CR7w4T1xu7U i pomagamy starszym jednostkom w obniżeniu zadymienia : ttps://youtu.be/l3AUvlkTI6Q

Może zainteresować Cię też: