Fabryka samochodów Fiat Chrysler Automobiles w Tychach w 2017 roku nie narzekała na brak zajęcia. Z taśm produkcyjnych zjechało łącznie ponad 263,4 tys. aut marek Fiat, Abarth i Lancia. Lwią część tego wyniku wypracował najważniejszy model zakładu, czyli fiat 500 - wyprodukowano 178 989 egzemplarzy. I to właśnie dzięki ciągle rosnącemu popytowi na kultową 500-kę produkcja marek z Grupy FCA w 2017 wzrosła o ponad 2 tys. szt. w stosunku do 2016 roku.

Reklama

Teraz zanosi się, że na przełomie maja i kwietnia 2018 roku w zakładzie FCA Poland wystrzeli szampan - z linii zjedzie 2-milionowy egzemplarz 500-tki wyprodukowany w Tychach. Nie jest wykluczone, że jubileuszowym modelem będzie wprowadzony niedawno do produkcji 500 Mirror. Co w nim niezwykłego?

W całej gamie 500 wersja Mirror jest najbardziej multimedialna. Klasyczny Uconnect został dopełniony 7-calowym ekranem dotykowym z systemami Apple CarPlay, Android Auto i Mopar Connect. Aplikacje umożliwią korzystanie z wybranych funkcji telefonu bez odrywania rąk od kierownicy oraz na zdalną obsługę auta ze smartfona.

Fiat
Reklama

Właśnie dzięki nowym rozwiązaniom opracowanym przez speców z Fiata kierowca może zlokalizować auto na parkingu, sprawdzić poziom paliwa w baku i ustawić przez komórkę limit prędkości. System pozwala także na dyktowanie i wysyłanie SMS-ów oraz dostęp do smartfonowej nawigacji poprzez wyświetlacz wbudowany w kokpit.

Fiat

Poza 500 Mirror z polskiej fabryki FCA system multimedialny Uconnect łączący się z telefonem komórkowym trafił do crossovera 500X i rodzinnego 500L.

Nowe modele Fiata dostępne są w trzech odcieniach koloru niebieskiego. W Polsce multimedialny fiat 500 Mirror w kosztuje od 53 tys. zł.

Fiat wprowadza trzy aplikacje zapewniające zdalną kontrolę nad modelami rodziny Mirror. System my:remotecontrol pozwala na śledzenie samochodu i określenie jego lokalizacji, a także na ograniczenie prędkości i obszaru, po którym może poruszać się pojazd; my:assistant informuje o sytuacji na drogach, a my:car wyświetla dane techniczne, w tym informacje o problemach i o zapotrzebowaniu na tankowanie.
Fiat
Fiat / Matteo Montaldo
Fiat / Matteo Montaldo