Suzuki Vitara i SX4 S-Cross to modele, które trafią w ręce zawodników i pracowników klubu Korona Kielce. Poza wsparciem "samochodowym" japoński producent nie poskąpi również gotówki. Wartość zawartego kontraktu pozostaje jednak tajemnicą. Wiadomo, że Suzuki nowe przedsięwzięcie traktuje długoterminowo.

W ocenie obu stron zawarta umowa jest pierwszą w historii Ekstraklasy. Do tej pory inne kluby wiązały się z lokalnymi dilerami, ale nie z oficjalnym importerem wielkiego koncernu jakim jest Suzuki Motor Polska.

- Chętnie angażujemy się w działania, które promują aktywny styl życia i sport - zarówno ten amatorski, jak i profesjonalny. Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną w naszym kraju, dlatego z przyjemnością podpisujemy umowę sponsorską z Koroną Kielce - stwierdził Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland.

- (…) Kibicujemy żółto-czerwonym w drodze po puchar. Najbliższe mecze z pewnością dostarczą mnóstwo pozytywnych emocji - skwitował Dulnik.

Logo Suzuki pojawi się na koszulkach piłkarzy i będzie wyświetlane na bandach podczas meczów. Firma otrzyma także własną lożę na stadionie.