Polestar - dział samochodów wyczynowych w grupie Volvo był dla Szwedów tym, czym dla Niemców z Mercedesa stajnia AMG. Teraz okazuje się, że Polestar zostanie oddzielną nową globalną marką zajmującą się wyczynowymi autami elektrycznymi. Ma to być ostatni etap transformacji skandynawskiego producenta od chwili wstrzyknięcia kapitału z Chin.

Reklama

Szefem nowej wydzielonej marki został mianowany Thomas Ingenlath, który odpowiadał w Volvo m.in. za wygląd S90, V90 i XC90 oraz najnowszego XC60.

- Polestar będzie poważnym graczem na powstającym globalnym rynku sportowych samochodów elektrycznych. Dzięki Polestarowi będziemy mogli zaoferować elektryczne samochody najbardziej wymagającym kierowcom świata we wszystkich segmentach rynkowych - powiedział Hakan Samuelsson, prezydent i dyrektor generalny Volvo Cars

Przypominamy, że Volvo objęło 100 proc. akcji firmy Polestar Performance w czerwcu 2015 roku. Marki współpracowały ze sobą w sporcie motorowym od 1996 r. W przyszłości Polestar będzie oferować samochody pod marką Polestar, już bez logo Volvo, ale również pakiety tuningowe i optymalizacyjne dla modeli Volvo pod marką "Polestar Engineered".

Reklama

Jeszcze w 2017 roku jesienią Polestar ujawni kolejne informacje o nowych autach oraz planach produkcyjnych.

Volvo