Po ponad 100 latach od wynalezienia silnika spalinowego także Volvo przygotowuje grunt dla nowego rozdziału w motoryzacji. Szwedzki producent ogłosił właśnie historyczną zmianę - zdecydował, że mocno zaangażuje się w rozwój napędu elektrycznego.

Reklama
Szwedzi przedstawią portfolio modeli elektrycznych, obejmujące samochody w pełni elektryczne, z silnikami hybrydowymi typu plug-in (ładowanie z gniazdka) oraz mild hybrid (wspomaganie silnikiem elektrycznym).
Volvo

Wiadomo już, że w latach 2019-2021 wprowadzonych zostanie pięć w pełni elektrycznych samochodów. Trzy spośród nich będą modelami Volvo, pozostałe dwa sportowymi autami na prąd od nowej marki Polestar (wydzielona z koncernu Volvo).

Nowe auta będą dostępne również w wersjach z napędem hybrydowym typu plug-in lub mild hybrid. Szwedzi twierdzą, że ich oferta, będzie jedną z najbogatszych wśród wszystkich producentów samochodów elektrycznych.

Reklama
Volvo

Koniec spalinowych Volvo

Oznacza to, że w przyszłości nie będzie samochodów Volvo bez silników elektrycznych. Całkowicie spalinowe auta będą stopniowo zastępowane modelami z napędami hybrydowymi.

- Komunikat oznacza koniec produkcji, w przyszłości, samochodów z napędem konwencjonalnym - powiedział Hakan Samuelsson. - Volvo Cars oświadczyło, że planuje sprzedać milion samochodów elektrycznych, w tym hybrydowych, do roku 2025 - skwitował.

Volvo
Volvo