Kierowcy dostają mocno po kieszeni, składki OC ostro w górę. Będzie interwencja rządu?

| Aktualizacja:

Oceniając dotychczasowe sygnały od konsumentów oraz z rynku wydaje się, że na obecne podwyżki OC w przeważającej części miały wpływ czynniki ekonomiczne - wskazał UOKiK, odpowiadając na pytanie PAP o działania Urzędu w związku ze wzrostem składek z tytułu OC.

wróć do artykułu
  • ~dzz
    (2016-11-27 14:49)
    Chyba najrozsądniej to porównać ceny OC na dobrej porównywarce jak kalkulator cuk , to jedyny sposób że nie przepłacać za ubezpieczenie.
  • ~Majko
    (2016-11-25 21:13)
    jaka podwyszka 30 procent w zeszlym roku placilem za opla corse poj 12 320 zloty w tym roku za podobna jazde bez wypadkow zaplacilem 721 zloty jesli to jest 30 procent podwyszki to ja jestem glab albo piasmaki kturzy pisza takie bzdury
  • ~NikodemDyzma
    (2016-11-25 00:33)
    **********
  • ~DW
    (2016-11-24 19:44)
    Składka w MTU wzrosła mi o 70% (z 500 na 870) a mam 60% zniżek. Gdzie ta podwyżka 20-30% o której piszą? Ktoś poleci jakiś tańszy zakład?
  • ~Janusz Normalny
    (2016-11-24 19:18)
    Na ch... mi interwencja śpiącego rządu, skoro ja już zapłaciłem 30% więcej.
  • ~KNF Tuska dorżnął kierowców
    (2016-11-24 19:08)
    Kto odpowiada za podwyżki składek OC? Warto wiedzieć, że "zielone światło" dla tej akcji dał wybrany przez Tuska poprzedni szef KNF! Dlaczego w ciągu ostatniego roku ceny OC poszły tak mocno do góry? Niestety, w głównej mierze to efekt działania poprzedniego przewodniczącego KNF - Andrzeja Jakubiaka. We wrześniu ub.r. wysłał on do wszystkich zakładów ubezpieczeń w Polsce list, w którym zalecił, aby "ceny ubezpieczeń OC zostały dostosowane do faktycznie ponoszonego ryzyka". Innymi słowy - dał ubezpieczycielom "zielone światło" na podwyżki OC. Efekt? - Tylko w ciągu ostatniego roku ceny polis podrożały średnio od 30 do nawet 50 proc.!
  • ~qqq
    (2016-11-24 18:45)
    lol, moje auto taniej jest ubezpieczyć w Niemczech.
  • ~Paweł
    (2016-11-24 17:56)
    Wina Tuska. A tak poważnie to PO i PSL przez 8 lat wypracowali i zaoszczędzili w budżecie sporo pieniędzy, a PiS w ciągu jednego miesiąca to skonsumował. Porażka. To tak jakby budżet domowy powierzyć 7 letniemu dziecku. Najpierw zabawki, słodycze, wyjazdy do kina itp., a później ........... rachunki za prąd, gaz, wodę, ale kurde zabrakło i co..... Tak wygląda dzisiaj Polska.
  • ~Juhas
    (2016-11-24 17:54)
    Chcieli zmian to mają. I będą jeszcze dalsze. A kierowcy niech się udadzą do sklepów rowerowych. Wszystkim wyjdzie na zdrowie z wyjątkiem budżetowi.
  • ~bk
    (2016-11-24 17:13)
    jeśli ubezpieczenie jest obowiązkowe to powinno być wpłacane do zus bo teraz z tym ubezpieczeniem jest tak jak ofe drenarz pieniędz aby wykazać stratę
  • ~NAder
    (2016-11-24 17:11)
    ODDAŁO SIĘ PRAWIE WSZYSTKIE FIRMY UBEZPIECZENIOWE W RĘCE KAPITAŁU ZACHODNIEGO A TERAZ WIELKI PŁACZ , OBYWATELU ZACZNIJ SAM MYŚLEĆ I NIE DAJ SIĘ ŁADOWAĆ MAFII MEDIALNEJ ZACHODNIEJ W POLSCE ............................
  • ~Lubuszanin
    (2016-11-24 16:49)
    Nie pomagajcie oszustom,nie róbcie wody z mózgu kierowcom,to jest typowa złodziejska zmowa cenowa,żadnych wyższych odszkodowań nikt nie dostał i dostawać nie będzie,bo ludzie do pracy dojeżdżają samochodami o niższej wartości,jak złodziejska składka OC,i jeszcze muszą kupować drogie i oszukane paliwo.
  • ~ZDELEGALIZOWAĆ PO,TVN.GW,NEWSWEEK,ONET,WP
    (2016-11-24 16:47)
    Kiedy złodziejka HGW do więzienia ?.... ZK w Grudziądzu czeka....a lech Waleza autorytet zaKODowanych Patologicznych Oszustów z POPSL.
  • ~menel
    (2016-11-24 16:41)
    Hahaha ! Niewidzialna kapitalistyczna łapka regulująca rynek. Niech żyje, niech żyje, niech żyje. Prywata nade wszystko, niech żyje ....
  • ~Wittorio
    (2016-11-24 16:39)
    To wszystko dzieje się za zgodą rządu.bo przecież kasę na spełnienie obiecanek musi gdzieś zdobyć.Najłatwiej sięgnąć do kieszeni kierowców i emerytów-szczególnie mundurowych,bo służyli komunie.
  • ~pieszy
    (2016-11-24 16:20)
    Teraz kierowcy POPiSzcza sobie z rozpaczy.

Może zainteresować Cię też: