Jan Kisiel w wyścigu na torze Hockenheimring zgromadził odpowiednią ilość punktów i zapewnił sobie mistrzowski tytuł. W efekcie na zakończenie sezonu, odebrał puchar, zbudowany przez uczniów zawodu z fabryki Audi w Neckarsulm. Oprócz trofeum, Kisiel otrzymał pakiet części do nowego Audi R8 LMS o wartości 150 tys. euro. Polka Gosia Rdest została najwyżej sklasyfikowaną kobietą w serii Audi Sport TT Cup.

- Jan Kisiel zwyciężył w pełni zasłużenie. Ten, kto na dwanaście wyścigów dziewięć razy jest w najlepszej trójce, z czego pięć razy na miejscu pierwszym, musi stanąć na najwyższym podium. Mam nadzieję, że również w przyszłym roku zobaczymy Jana na torze wyścigowym w Audi - powiedział Rolf Michl, Kierownik wyścigowego projektu Audi.

W pierwszym sezonie Audi Sport TT Cup startowali w uczestnicy z 14 krajów. Średnia wieku wyniosła 22,5 roku. Na podium stali zawodnicy dziesięciu różnych narodowości. Zwyciężało siedmiu różnych kierowców.

- Poprzeczka na rok 2016 jest ustawiona wysoko, ale my w przyszłym roku chcemy jeszcze bardziej podnieść poziom rywalizacji - dodaje Rolf Michl. - Miejsc startowych będzie dwadzieścia, zamiast tegorocznych osiemnastu. Proces rekrutacji idzie pełną parą.

Termin składania aplikacji do Audi Sport TT Cup 2016 trwa jeszcze do 15 listopada. Ktoś chętny zostać mistrzem?