Jan Kisiel w wyścigu na torze Hockenheimring zgromadził odpowiednią ilość punktów i zapewnił sobie mistrzowski tytuł. W efekcie na zakończenie sezonu, odebrał puchar, zbudowany przez uczniów zawodu z fabryki Audi w Neckarsulm. Oprócz trofeum, Kisiel otrzymał pakiet części do nowego Audi R8 LMS o wartości 150 tys. euro. Polka Gosia Rdest została najwyżej sklasyfikowaną kobietą w serii Audi Sport TT Cup.

Reklama
Audi / Audi Communications Motorsport

- Jan Kisiel zwyciężył w pełni zasłużenie. Ten, kto na dwanaście wyścigów dziewięć razy jest w najlepszej trójce, z czego pięć razy na miejscu pierwszym, musi stanąć na najwyższym podium. Mam nadzieję, że również w przyszłym roku zobaczymy Jana na torze wyścigowym w Audi - powiedział Rolf Michl, Kierownik wyścigowego projektu Audi.

W pierwszym sezonie Audi Sport TT Cup startowali w uczestnicy z 14 krajów. Średnia wieku wyniosła 22,5 roku. Na podium stali zawodnicy dziesięciu różnych narodowości. Zwyciężało siedmiu różnych kierowców.

- Poprzeczka na rok 2016 jest ustawiona wysoko, ale my w przyszłym roku chcemy jeszcze bardziej podnieść poziom rywalizacji - dodaje Rolf Michl. - Miejsc startowych będzie dwadzieścia, zamiast tegorocznych osiemnastu. Proces rekrutacji idzie pełną parą.

Termin składania aplikacji do Audi Sport TT Cup 2016 trwa jeszcze do 15 listopada. Ktoś chętny zostać mistrzem?

Audi / Audi Communications Motorsport