Na polskim rynku debiutuje właśnie opel mokka z nowym "szepczącym" silnikiem wysokoprężnym 1.6 CDTI o mocy 110 KM.

Reklama

Nowa jednostka napędowa zapewnia moment obrotowy na poziomie 300 Nm już przy 2000 obr./min. Silnik przekazuje napęd na koła przednie za pośrednictwem sześciobiegowej przekładni manualnej.

Mokka wyposażona w 110-konnego turbodiesla rozpędza się od 0 do 100 km/h w 12,5 sekundy i potrzebuje 11,8 sekundy na zwiększenie prędkości z 80 do 120 km/h na piątym biegu (to ważny parametr w trakcie wyprzedzania).

W opinii inżynierów Opla ich SUV napędzany szepczącym silnikiem zużywa 4,1-4,3 oleju napędowego na 100 km. Nowa konstrukcja będzie podstawowym napędem wysokoprężnym i dołączy do jednostki 1.6 o mocy 136 KM.

Najtańszy opel mokka z nowym silnikiem 1.6 CDTI/110 KM kosztuje od 85 950 zł.

Opel

Wraz z debiutem nowego silnika w wyposażeniu mokki pojawia się system Opel OnStar. Rozwiązanie łączy możliwość korzystania z Wi-Fi LTE 4G, pomoc w przypadku kradzieży auta, a nawet ułatwienie w ujęciu złodzieja oraz funkcje takie jak sterowanie pojazdem za pomocą smartfona, przesyłanie przez pracownika infolinii danych do nawigacji czy zdalną kontrolę serwisową samochodu. Potrafi automatycznie reagować na zderzenie i wezwie służby ratunkowe, sprowadzi pomoc drogową.

System Opel OnStar jest standardem w wersji cosmo. Opcjonalnie występuje w wersji enjoy. Opel zapewnia, że kierowcy będą mogli korzystać z całej gamy usług OnStar bezpłatnie przez pierwsze 12 miesięcy.