Przez całą dobę, siedem dni w tygodniu i przez 365 dni w roku - właśnie tak ma czuwać nad kierowcą i jego autem nowy system OnStar, który od sierpnia będzie dostępny we wszystkich samochodach osobowych Opla.

Reklama

Co ważne, nowa generacja astry, którą wyprodukuje fabryka General Motors w Gliwicach, będzie pierwszym całkowicie nowym modelem niemieckiej marki dostępnym z układem OnStar od chwili wprowadzenia na rynek.

Przypominamy, że nowa astra zadebiutuje w czasie wrześniowego salonu samochodowego we Frankfurcie, a chwilę później pojawi się w sprzedaży.

Jak to działa?

OnStar to systemem, który łączy możliwość korzystania z Wi-Fi LTE 4G, pomoc w przypadku kradzieży auta, a nawet ułatwienie w ujęciu złodzieja oraz funkcje takie jak sterowanie pojazdem za pomocą smartfona, przesyłanie przez pracownika infolinii danych do nawigacji czy zdalną kontrolę serwisową samochodu.

Na ratunek

Nowy system Opla po wypadku automatycznie połączy się tez z centralą i sprowadzi na miejsce zdarzenia odpowiednie służby np. pogotowie ratunkowe. Tym samym niemiecki producent wychodzi na przeciw nowych unijnych przepisów dotyczących systemu e-call, który ma być obowiązkowo instalowany od marca 2018 roku we wszystkich nowych modelach aut osobowych oraz w lekkich samochodów dostawczych. Parlament Europejski przyjął niedawno nowe rozporządzenie dotyczące tego rozwiązania.

Złodziej w potrzasku

Przedstawiciele Opla zapewniają, że system OnStar zapewni pomoc w razie kradzieży. Rozwiązanie ułatwi lokalizację auta i wyśle sygnał zdalnie blokujący zapłon uniemożliwiając uruchomienie silnika samochodu, który zgłoszono policji jako skradziony.

Blokada

OnStar daje kierowcy również możliwość zdalnego blokowania lub odblokowywania drzwi pojazdu przez smartfona. Pozwala też na odnalezienie auta w tłumie innych pojazdów na parkingu m.in. przez uruchomienie klaksonu i świateł.

Przedstawiciele niemieckiej marki zapewniają, że kierowcy będą mogli korzystać z szeregu usług systemu Opel OnStar oraz z punktu dostępowego Wi-Fi bezpłatnie przez pierwsze 12 miesięcy od rejestracji. Obecnie systemu OnStar używa już ponad 7 milionów osób w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach i Meksyku.

Opel