Już 4 lipca, czyli w urodziny oryginalnego fiata 500 z 1957 roku, koncern Fiat Chrysler Automobiles (FCA) zaprezentuje w Turynie nowe wcielenie fiata 500.

Reklama

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Polska fabryka Fiata w Tychach dostała nowe zlecenie i zajmie się produkcją tego auta - zakład już przygotowuje się do uruchomienia taśm z nowym modelem.

Nasz informator przyznał, że następca 500-ki produkowanej od 2007 roku będzie bardziej zaawansowany technologicznie, jednak zachowa styl retro i cechy, które uczyniły to auto tak słynnym w latach 60. i 70. ubiegłego wieku.

Fiat

Fiat 500 to ważny model dla koncernu FCA. Auto jest sprzedawane w ponad 100 krajach całego świata, na poziomie ponad 1,5 miliona egzemplarzy. W Europie od 3 lat to najpopularniejszy mały samochód. Średnia roczna produkcja w Tychach utrzymuje się na stałym poziomie ok. 180 tys. egzemplarzy.

Fiat

Produkcja nowej odsłony fiata 500 w Polsce może przyczynić się do wzrostu wykorzystania mocy produkcyjnych zakładu - jeśli "efekt nowości" zadziała jak magnes, wówczas pojawi się jeszcze większa liczba zamówień. Wcale nie jest wykluczone, że zostaną zatrudnieni nowi pracownicy.

Fabryka w Tychach rozpoczęła swoją działalność w 1975 roku, a dzięki ogromnym inwestycjom dokonanym na przestrzeni lat, stała się jednym z najnowocześniejszych ośrodków produkujących samochody na świecie. Śląski zakład Fiat Auto Poland jest największym producentem aut w Polsce. Aktualnie wytwarzane tam są modele: fiat 500, abarth 500, lancia ypsilon i ford ka.