Na Politechnice Wrocławskiej zadebiutowała polska edycja "FIAT Likes U", czyli programu wymyślonego specjalnie dla studentów przez koncern Fiat Chrysler Automobiles (FCA). O co w tym wszystkim chodzi?

Reklama

Projekt powstał w 2012 roku. Najpierw korzystali z niego studenci uczelni technicznych z Italii. Program obejmował osiem włoskich politechnik kształcących blisko 280 tysięcy studentów, z których ponad 10 tysięcy wysłało wnioski elektroniczne o jazdy próbne, a dwa tysiące skorzystało z bezpłatnego "car sharing". Dodatkowo przeprowadzono szereg wykładów m.in. z zarządzania dla półtora tysiąca studentów i kolejnych pięciu tysięcy śledzących wykłady przez streaming internetowy. Zorganizowano 12 staży i zatrudniono jedną osobę na umowę o pracę.

Fiat

Druga edycja organizowana w roku akademickim 2014/2015 oprócz 10 uczelni włoskich obejmuje pięć szkół wyższych spoza Włoch: po jednej w Danii, Holandii, Hiszpanii, Niemczech oraz w Polsce.

W efekcie to studenci Politechniki Wrocławskiej do 31 lipca, mogą korzystać m.in. z bezpłatnego wynajmu pięciu aut Fiata - na liście jest fiat 500 z silnikiem 1.3 MultiJet, 500L napędzany 0.9 TwinAir oraz 500L Trekking 1.6 MultiJet, a także panda 0.9 TwinAir i punto 1.3 MultiJet.

Reklama
Fiat

Z wybranego auta można skorzystać całkiem za darmo przez 24 godziny w tygodniu po zarejestrowaniu się na stronie www.fiatlikesu.eu i zarezerwowaniu wybranego modelu, pod warunkiem posiadania prawa jazdy kategorii B i ważnej legitymacji studenckiej.

Na terenie uczelni nad sprawnym przebiegiem projektu czuwa wyłoniony w konkursie tzw. ambasador Fiata. We Wrocławiu został nim student 4 roku Wydziału Mechanicznego, Paweł Kaźmierczak, który za zarządzanie programem otrzyma wynagrodzenie w wysokości 2000 euro (ok. 8 tys. zł). Dodatkowo, na studenta, który napisze najciekawszą pracę magisterską na temat związany ze światem motoryzacji, czeka półroczny płatny staż w FCA Poland.